Геракл — улюблений герой стародавніх греків

 

На відміну від представників інших цивілізацій, греки уявляли собі богів в об­разі звичайних людей. їм були притаманні людські вади, слабкості. Та все ж бо­ги були недосяжними, бо жили на горі Олімп.

Усі випробування, які випадали на долю людини, вона пов’язувала з гнівом богів-олімпійців. Людина не могла самостійно захищатися від розбурханої стихії, хвороб, які уявлялися їй страшними чудовиськами. Існувала потреба знайти героя-захисника, який би віддавав себе до останку, оберігаючи людську спільноту. Мабуть, тому необхідність та фантазія створили образ народного героя — Геракла.

Геракл — не звичайна людина. Він син Зевса і земної жінки. Мені здається, що греки не випадково створили образ напівбога-напівлюдини. З одного боку, їм хо­тілося мати свого посланця на Олімпі, який міг би повідати богам про страждан­ня, переживання людей. З іншого боку — надзвичайна сила Геракла вселяла в гре­ків надію на те, що вони завжди будуть мати захисника, бо він ніколи не загине.


А можливо, таємниця популярності Геракла криється в тому, що він був взі­рцем сміливості та мужності, сили духу та витривалості. Усі випробування він долав з честю. У сутичках із зловісними чудовиськами, під час здійснення своїх дванадцяти подвигів, він завжди виходив переможцем. Ці якості героя яскраво зображені у міфі про звільнення Прометея. Кожен подвиг Геракла — це перемо­га сил добра над силами зла. Геракл — справжній герой.

Особисто мене найбільше вразив міф про безсмертя героя. Коли настав час помирати Гераклу, то сам Зевс спустився на землю і подарував синові безсмертя, за­брав його на Олімп. Мені здається, що така розв’язка є символічною. Ганебно героєві порпатися у гної, однак потім люди вільно дихатимуть і згадуватимуть його щирим словом подяки. Людина, яка творить добро, заслуговує на безсмертя.

Багато води спливло з того часу, як світом правили боги, а людей рятували герої. Але улюбленець стародавніх греків Геракл і сьогодні надихає людей на ве­ликі і малі подвиги, вчить гідно зносити всі життєві випробування, уміти спів­чувати та цінувати людське життя.

Vchys: ГДЗ, Решебники , Ответы, Реферати, Твори, ПрезентаціїГДЗ, Решебники и Ответы