"Айвенго" сюжет

 

Короткий сюжет “Айвенго” ви можете згадати, прочитавши цю статтю.

“Айвенго” сюжет

По завершенні третього хрестового походу багато лицарів повертаються в Європу. Король Річард Левове Серце в полоні у австрійського герцога Леопольда. Принц Джон сіє смуту в країні між норманами і саксами і веде інтриги проти короля, сподіваючись роздобути владу. Седрік Ротервудскій, багатий землевласник, в надії відродити колишню могутність саксів має намір поставити на чолі їх сера Ательстана, нащадка короля Альфреда. Апатичний Ательстан не викликає ні у кого довіри, і Седрик, щоб додати ще більшої ваги його фігурі, мріє оженити його на своїй вихованці, прекрасній леді Ровені, предком якої теж є король Альфред Великий. Але на шляху до заповітної мрії старого тана встав його син Уілфред Айвенго, котрий покохав Ровену. Седрік, вірний своєму ідеалу, вигнав його з отчого дому і позбавив спадщини.

Двоє слуг Седріка, свинопас Гурт і шут Вамба, зустрічають прелата Еймер і лицаря-тамплієра Бріана де Буагільбера, що прямує із свитою на лицарський турнір в Ашбі. Захоплені в дорозі негодою, лицар і пріор зявляються до Седріка. Притулок у будинку гостинного тана отримують також пілігрим, що повертався з святої землі, і єврей Ісаак з Йорка. Буагильбер, який повернувся з Палестини, розповідає про бої за Гроб Господній. Пілігрим розповідає про турнір в Акрі, де переможцями виявилися лицарі саксонського походження, але замовчує про ім’я шостого лицаря. Буагильбер заявляє, що це був Уілфред Айвенго, який переміг його самого і заявляє, що наступного разу переможе Айвенго. По закінченні трапези леді Ровена, вихованка Седріка, розпитує пілігрима про долю її коханого Айвенго. Пілігрим повідомляє, що Айвенго рухається в Англію через недружні землі Франції, але коли він прибуде, невідомо.

Вранці пілігрим піднімає Ісаака і повідомляє йому, що ввечері він чув, як храмовник Бріан де Буагільбер наказав своїм невільникам-палестинцям схопити єврея і відвезти його в замок Фрон де Бефана. Пілігрим з Ісааком покидають маєток Седріка. Досягнувши Ашбі, вдячний Ісаак повідомляє пілігримові, що побачив у нього лицарські шпори і пропонує йому зайняти бойового коня, зброю та лицарські обладунки для майбутнього турніру у одного з його друзів.

Починається турнір в Ашбі. На турнір з’їхалася вся знать Англії, в тому числі і принц Джон з наближеними. Принц публічно показує свою зухвалість і неприязнь до саксам. П’ятеро лицарів-призвідників викликають всіх на бій. Всі погоджуються битися тільки тупою зброєю, тамплієра ніхто не наважується викликати. З’являється якийсь лицар Позбавлений Спадщини, як він сам себе назвав. Він перемагає всіх призвідників одного за іншим і проголошується переможцем першого дня змагань, йому випадає честь вибрати серед знатних дам Царицю любові і краси. Переможець вибирає леді Ровену.

Увечері до намету переможця йдуть слуги переможених разом з кіньми і обладунками господарів, які за правилами турніру переходять переможцю. Воїн відмовився приймати обладунки Бріана де Буагільбера, а за озброєння і коней інших лицарів узяв лише половину суми. Потім він відправив свого зброєносця Гурта в будинок єврея Ісаака віддати гроші за свої обладунки. Єврей прийняв гроші, але коли Гурт йшов, у дворі його зупинила дочку єврея Ребекка і віддала йому мішок з великими грошима, пояснюючи це тим, що її батько Ісаак в більшому боргу перед лицарем.

На другий день турніру відбувається масова битва. Загін під проводом Бріана де Буагільбера буде воювати з загоном лицаря позбавленого Спадщини. В ході бою боку більшість воїнів вибуло, і врешті лицар Позбавлений Спадщини залишився битися один з Буагільбером, Ательстану і Фрон де Бефом. В останній момент йому на допомогу прийшов лицар в чорних обладунках, який до цього брав пасивну участь у битві, за що глядачі прозвали його Чорним ледарем. Він вибив з сідел Фрон де Бефана і Ательстана, і в результаті переміг загін лицаря Позбавленого Спадщини. Принц Джон визнав героєм дня Чорного ледаря, але він кудись зник з ристалища. Тоді принцу довелося знову визнати переможцем лицаря Позбавленого Спадщини. Переможець встав на коліна перед Царицею любові і краси леді Ровеною, щоб отримати від неї почесний вінець. Коли лицар зняв шолом, Ровена впізнала в лицарі свого коханого Айвенго, але він був поранений в бік і, втративши сили, впав перед її ногами. В ході виниклої суматохи єврей і його дочка Ребекка, що має навички лікування, підібрали лицаря на носилки і відвезли в свій будинок в Ашбі. На наступний день повинні були пройти змагання для простолюду, але принц Джон одержав листа від французького короля, який повідомляв, що король Ричард повертається з полону. Змагання провели в той же день, на них переміг йомен Локсли. Увечері Седрік і Ательстан побували на бенкеті у Принца Джона, на якому були присутні й інші знатні нормани. Леді Ровена не пішла на бенкет. Принц Джон і присутні нормани образили саксів, ті в гніві покинули бенкет.

Де Брас, вожак найманців на службі принца, разом з храмовником і Фрон де Бефом напав на процесію Седріка і захопив у полон Седріка, Ательстана, Ровену, Ісаака з дочкою і Айвенго, якого вони несли в ношах. Вамба і Гурт втекли і зустріли Локсли, який велів зібрати людей, а сам відправився до каплиці батька Тука. Там він застав, приїхавшого вчора Чорного лінивця, той погодився допомогти йоменам. В цей час Ательстан і Седрік погодилися заплатити викуп за звільнення, де Брас не зміг досягти успіху перед Ровен, храмовник зазнав невдачі з Ребеккою, хоч мужність дівчини прийшлася йому до душі. Ісаак відмовився платити Фрон де Бефу, дізнавшись, що дочка знаходиться у тамплієра.

Нормани отримують виклик від Йомен, але їх гордість не дає їм відпустити бранців, хоч у них лише купка людей для захисту замку. Вамба під виглядом ченця пробирається в замок і підміняє собою Седріка; той, ідучи з замка, розмовляє зі старою Урфрідой, впізнає в ній Ульрику – дочку свого друга Торкиль Вольфгангера, сім’ю якого вирізали де Бефи. Йомени йдуть на штурм, Фрон де Беф, захищаючи палісад, отримує смертельну рану від руки Чорного лицаря. Він і Седрік рубають вхідні ворота, Ульріка підпалює замок, поранений Фрон де Беф згорає заживо. Де Брас відкриває ворота, щоб убити Чорного лицаря, але програє і потрапляє до нього в полон. Храмовник зібравши залишки людей і, убивши Ательстана, проривається із замку.

Йомени ділять здобич, де Брас повертається до принца і повідомляє, що Річард повернувся, це і є Чорний лицар, принц наказує Фіц-Урсу влаштувати на нього засідку. Річард ледь не гине, але йому на допомогу приходить Локсли. Седрік, Річард і Айвенго п’ють на поминках Ательстана, раптово ж зявляється живий Ательстан. Він присягає Річарду, уступає Ровену Айвенго і збирається перевішати ченців, які мало його не погубили.

В цей час в прецептор храмовників Темплстоу, де сховався Буагильбер, зявляється гросмейстер ордена, грізний Лука Бомануар. Дізнавшись від Ісаака, що храмовник привіз Ребекку, Бомануар вирішує, що вона його зачарувала і влаштовує суд. Щоб вигородити Буагильбера, інші підтверджують цю версію. Ребекка вимагає божого суду і кидає рукавичку. Захищати орден повинен Буагильбер, на захист Ребекки зявляється виснажений Айвенго на стомленому коні. Однак на поєдинку Буагильбер помирає від власних пристрастей. Ребекка звільнена і їде з батьком в Гранаду. З’ясовується, що Ательстан насправді вижив, але на всі вмовляння Седріка одружитися на Ровені він відповідає відмовою. У підсумку Седрік згнітивши серце погоджується на шлюб Ровени з Айвенго. Айвенго вінчають з Ровен.


Vchys: ГДЗ, Решебники , Ответы, Реферати, Твори, ПрезентаціїГДЗ, Решебники и Ответы