"Айвенго" характеристика Седрика Сакса

 

Характеристика Седрика Сакса з роману “Айвенго” на українській мові наведена в цій статті.

“Айвенго” характеристика Седрик Сакс

Седрик Сакс — яскравий представник і виразник ідей англосаксів (навіть прізвисько говорить про це)

В його образі простежується прихильність до старовинних традицій та рідної мови, гордість за славу англосаксів (під час розповіді паломника на турнірі).

Хоробрість, мужність Седрика, здатність захистити себе, своїх рідних, власні принципи викликають повагу до цього героя.

Сила Седрика — у його щирості, здатності прийти на допомогу:

а) опікунство над леді Ровеною;
б) гостинність до подорожніх під час негоди;
в) вміння взяти під свій захист слабких (Ісаак і його донька);
г) вміння винагороджувати і бути вдячним (Вамба, Гурт).

Седрик може жертвувати власними інтересами заради спільної справи. Він виховував леді Ровену, представницю давнього королівського роду й мріяв видати її заміж за знатного Ательстана Конингсбургского, для того, що відродити великий рід. Він настільки був відданий своїй ідеї, що вигнав свого сина Айвенго, коли довідався, що той закохався в Ровену.

Але в героя є також і негативні риси – запальність, звичка керувати власними долями як наслідок його соціального статусу .

Опис Седрика Сакса:

“…По особі Седрика було видно, що він людина прямодушна, нетерпляча і запальна. Середнього росту, широкоплечий, з довгими руками, він відрізнявся міцною будовою… Голова його була правильної форми, зуби білі, широке обличчя з великими блакитними очами дихало сміливістю і прямотою і виражало таку благодушність, яка легко переміняляся спалахами раптового гніву. У його очах блищали гордість і постійна сторожкість, тому що ця людина все життя захищала свої права, зазіхання на які безперестану повторювалися, а його швидка, палка і рішуча вдача завжди тримали його в тривозі за свій надзвичайний стан. Довге русяве волосся Седрика, розділене рівним проділом, який йшов від тім’я до чола, падало на плечі; сивина ледь пробивалася в ньому, хоча йому йшов шістдесятий рік…”


Vchys: ГДЗ, Решебники , Ответы, Реферати, Твори, ПрезентаціїГДЗ, Решебники и Ответы