"Дубровький" Пушкін характеристика Верейського

 

“Дубровький” Пушкін характеристика князя Верейського

Князь Верейський – другорядний персонаж в романі А. С. Пушкіна «Дубровський», п’ятдесятирічний старий, друг Кирила Петровича Троєкурова. Незважаючи на те, що князю було близько 50 років, він здавався набагато старше. Його здоров’я було змарніле від всякого роду надмірностей. Однак зовнішність у нього була приємна, особливо для жінок, з якими він був так люб’язний в світі. За вдачею це була людина неуважна і нудьгуюча. З появою Верейского в селі Троєкуров пожвавився. Він був радий такій дружбі і з задоволенням приймав його у своїй садибі.

Кирила Андреич за звичаєм водив гостя на огляд своїх закладів, і, звичайно ж, в псарню. Там князю особливо не сподобалося. Прикриваючи ніс напахченою духами хусткою, він вибіг звідти, задихаючись від собачої атмосфери. Верейский трохи накульгував. Коли, втомившись від прогулянок, він з Троєкуровим повернувся в будинок, то побачив там дівчину незвичайної краси. Це була Маша Троєкурова. Вона здалася князю більш ніж чарівною і витонченою. Після цієї зустрічі він всіляко доглядав за нею і намагався привернути її увагу цікавими розповідями.

Незабаром він зробив Маші пропозицію. Троєкуров охоче дав згоду на цей шлюб, так як знав, що Верейский багатий. Його не бентежили ні протести дочки, ні вік кандидата. В розпачі Маша написала князю листа з проханням відмовитися від неї, так як вона любила Володимира Дубровського. Однак Верейский не тільки не думав відмовлятися від неї, а й показав лист Троєкурову. В результаті Маша потрапила під домашній арешт, а приготування до весілля прискорилися.


Vchys: ГДЗ, Решебники , Ответы, Реферати, Твори, ПрезентаціїГДЗ, Решебники и Ответы