«Жовте обличчя» скорочено

 

«Жовте обличчя» — твір із серії «Спогади Шерлока Холмса» Артура Конана Дойля. Вперше опубліковано Strand Magazine у1892 році.

«Жовте обличчя» Артур Конан Дойль скорочено

На початку весни 1888 року Шерлок Холмс, страждаючий від нудьги, повертається додому з прогулянки з доктором Вотсоном. Виявляється в них був відвідувач, який забув у джентльменів свою трубку. Вивчаючи її Холмс робить певні висновки про відвідувача: той був стурбований (інакше як можна пояснити той факт, що він забув трубку), він дорожить трубкою (бо відносив її до ремонту, а не купив нову), він м’язистий, лівша, має гарні зуби і нарешті його ім’я — Грант Манро.

Коли містер Грант Манро повертається, він розповідає історію обману його дружиною. Вона була одружена в штатах, її чоловік і дитина померли від жовтої лихоманки, вона повертається до Англії, знайомиться з Манро та виходить за нього заміж. Їхній шлюб був прекрасним, за словами самого Манро, у них не було жодних розходжень ні в думках, ні в справах. Все було добре, поки, попросивши у чоловіка грошей Еффі Манро приховала навіщо вони і попросила не задавати жодних запитань з цього приводу. Два місяці по тому містер Грант виявляє, що його жінка має якісь зв’язки з мешканцями будинка напроти їхнього. Одного разу чоловік побачив у вікні сусіднього будинку якесь дивне жовте обличчя. під натиском ревнощів він йде до будинку, але в кімнаті, з якої дивилося на нього жовте обличчя, нікого не виявилося. Манро помічає, що кімната добре обладнана, а на камінній поличці стоїть портрет його дружини.

Холмс відправляє додому містера Монро, даючи йому свої інструкції. Детектив припускається думки, що таємничий незнайомець — перший чоловік Еффі Манро, який повернувся, щоб шантажувати дружину. Приїхавши до будинку, Холмс, Вотсон і містер Манро вриваються до таємничої оселі, і в кімнаті знаходять дівчинку-негра у масці. Як виявилося перший чоловік Еффі Манро Джон Хевроні дійсно помер, а їхня донька, Люсі, залишилась жива. Боячись, що Грант Манро відмовиться від одруження з неї через дитину, вона приховує правду. Але материнський інстинкт бере своє: Еффі витрачає сто фунтів, щоб доставити Люсі з медсестрою до Англії.

Vchys: ГДЗ, Решебники , Ответы, Реферати, Твори, ПрезентаціїГДЗ, Решебники и Ответы