«Життя — це сон» переказ

 

«Життя — це сон» — цікава п’єса іспанського драматурга Педро Кальдерона де ла Барки. «Життя — це сон» стислий переказ ви можете прочитати за 5 хвилин, але він упускає багато важливих деталей, тому краще читати короткий зміст “Життя – це сон”

«Життя — це сон» переказ

Одягнена в чоловічий одяг Росаура і шут Кларін знаходять серед диких скель в’язницю принца Сехисмундо. Почувши голос в’язня, пара лякається і хоче бігти, але жалість до людини, закутого в ланцюги, бере своє, і герої залишаються на місці. Перед ними з’являється Сехисмундо. Принц запитує небо про те, в чому полягає його гріх? Герой вважає, що він прогнівив Бога вже одним тим, що народився. При цьому він усвідомлює, що інші істоти теж не уникли цієї долі, але карає небо тільки його одного. Принц порівнює себе з птахом, звіром, рибою і струмком і не перестає дивуватися, чому їм дана свобода, а йому – ні? Дізнавшись, що його підслуховують, Сехисмундо на початку хоче вбити Росауру, але потім щадить її. Свою жорстокість принц пояснює життям, проведеним в неволі. Башта, в якій він ув’язнений, для нього – і колиска, і могила. До кінця монологу герой зізнається, що не може відвести погляд від дівчини. Росаура намагається втішити його, кажучи про те, що її життя також сповнене нещасть.
Розповідь дівчини переривається появою старого тюремника Клотальдо з солдатами. Сехисмундо замикають у башті. Дівчина вручає тюремникові шпагу, в якій він впізнає зброя, віддану прекрасній Віоланте. Клотальдо опиняється перед болісним вибором: врятувати йому рідного «сина» або, як личить вірнопідданому, відвести його до Короля, щоб той вирішив долю злочинця, який порушив державну заборону і вторгся на заборонену територію.
В Королівському Палацу, в Полонії (Польщі) герцог Московії, Астольфо, розкидає компліменти двоюрідній сестрі – інфанті Естрелья. Дівчина не вірить його красивим словам, але все одно любить його. Король Басиліо, дядя Астольфо і Естрелья, розповідає передбачуваним спадкоємцям про народження свого сина Сехисмундо. Воно супроводжувалося смертю матері і затемненням сонця. Зірки віщували дитині долю жорстокосердого тирана, і батько вирішив заключити його в темницю, оголосивши всім, що син помер. В даний час Басиліо розкаюється у своєму вчинку і хоче перевірити, чи зможе людська воля протистояти зіркам? Росаура і Кларін – прощені. Сехізмундо дають настоянку блекоти з маком, після чого він прокидається в розкоші і багатстві царського палацу.

Новоявлений принц насамперед вирішує позбавити життя Клотальдо. Тюремник винен перед ним у тому, що приховав від нього знання про приналежність до можновладців. Старик дивом уникає смерті. З двоюрідним братом Астольфо Сехисмундо поводиться нечемно, не визнаючи в ньому рівню. Слугу, який посмів суперечити його несправедливим наказам, він вбиває, скинувши з балкона в море. Батька Сехисмундо ненавидить за те, що той позбавив його волі і відняв царську велич, що належала йому по праву від народження. Вдруге зустрівшись з Росаурую, принц зазіхає на її честь. Клотальдо намагається допомогти дочці, Астольфо заступається за Клотальдо. Сехисмундо в пориві люті б’ється з герцогом Московії і каже батькові, що хоче помститися йому за всі пережиті приниження.
Естрелья просить Астольфо повернутися до тієї, чий портрет він носив на собі. Герцог Московії обіцяє віддати їй зображення і назавжди забути про минуле кохання. Естрелья просить Росауру забрати портрет замість неї. Дівчина обманним шляхом заволодіває своїм зображенням. Астольфо і Естрелья сваряться.
Сехисмундо прокидається у в’язниці. Клотальдо переконує його, що життя в палаці було звичайним сновидінням. Солдати, бажаючі звільнити Сехисмундо, помилково приймають за нього блазня Кларін. Звільнений солдатами принц думає, що знову спить, але вирішує прожити цей сон до кінця по-доброму. Він йде війною на Астольфо. Між тим, Росаура просить Клотальдо помститися за зганьблену честь. Врятований герцогом Московії, благородний Клотальдо не може його вбити. Росаура вирішує сама помститися за себе. Вона просить допомоги у Сехізмундо. Принц перемагає свого батька – короля Басиліо, але не вбиває його, а, як вірний син, виявляє почесті. Астольфо він наказує одружитися на Росаурі, сам бере в дружини Естрелію. Клотальдо визнає дівчину своєю дочкою.

 


Vchys: ГДЗ, Решебники , Ответы, Реферати, Твори, ПрезентаціїГДЗ, Решебники и Ответы