«Крихітка Цахес» головні герої

 

Персонажі повісті «Крихітка Цахес» Гофмана – це втілення представників майже всіх суспільних прошарків, професійних і кастових груп тодішньої Німеччини.

Персонажі «Крихітка Цахес»

Крихітка Цахес на прізвисько Цинобер – син бідної селянки, обдарований феєю Розабельверде магічною силою привертати до себе людей і привласнювати собі чужі заслуги.
Бальтазар – студент Керепеського університету, романтик.
Фабіан – друг Бальтазара, студент, реаліст, весела людина.
Мош Терпін – професор природничих наук Керепеського університету, лекції якого відвідує Бальтазар.
Кандида – дочка Моша Терпіна, кохана Бальтазара.
Фея Розабельверде – фея, що обдарувала крихітку Цахеса магічною силою.
Проспер Альпанус – мандрівний маг.
Пафнутій – князь, схиблений на введенні освіти в країні.
Ліза – мати Цахеса, бідна селянка.

Герої Гофмана поділяються на дві категорії: на щасливих обивателів, задоволених собою та своїм існуванням, які слухняно грають свої безглузді ролі, і на мрійників, ентузіастів, людей «не від світу цього». Життя, як правило, вселяє в них жах, тому вони втікають у свій внутрішній світ, але й там не знаходять спокою.

Цахес – син бідної селянки, абсолютно потворний, схожий на роздвоєну редиску, і не має ніяких достоїнств нормальної людини. Його пошкодувала фея Розабельверде, що подарувала йому, три золоті волосини. З цього моменту Цахес знаходить чарівну властивість: все потворне, що виходить від нього, приписують кому-небудь іншому і, навпаки, все приємне або чудове, що здійснює будь-який інший, приписують йому. Він починає справляти враження чарівної дитини, потім «обдарованого рідкісними здібностями» юнака, талановитого поета і скрипаля. Юного принца, що відрізняється вишуканістю зовнішності і манер, він затьмарює настільки, що оточуючі саме в ньому припускають княже походження. Нарешті він стає міністром, якого князь відзначає спеціально для нього виготовленим орденом, і все це відповідно пов’язано з тим, що інший, дійсно гідна людина, незаслужено відчуває образу чи ганьбу, а іноді просто терпить крах у кар’єрі або в любові. Добро, вчинене феєю, перетворюється на джерело зла. Нікчемність Цахеса все-таки виявляє себе – в тому, який його осягає кінець. Він злякався натовпу, яка розбушувалася під вікнами його будинку, оскільки побачила, що виглянуло з вікна чудовисько (самого Д.), і сховався в нічному горщику, там він і помер «від боязні померти».

Vchys: ГДЗ, Решебники , Ответы, Реферати, Твори, ПрезентаціїГДЗ, Решебники и Ответы