"Євгеній Онєгін" характерстика Ленського

 

Образ Ленського в романі “Євгеній Онєгін” – один з головних, його характеристика наведена в цій статті. Цитатна характеристика Ленського допоможе в розкритті його образу.

“Євгеній Онєгін” характерстика Ленського

Ленський — справжній романтик подібно до байронічного героя. Він схильний ідеалізувати дійсність, керується лише почуттями, ідеями й емоціями.

Володимир Ленський – друг Онєгіна і його антипод, наречений Ольги Ларіної. Ленському було всього вісімнадцять років, коли він повернувся з Німеччини, де він захоплювався філософією Канта і романтичною поезією. Він був гарний і багатий, його вважали завидним нареченим. Будучи людиною освіченою, він не знаходив собі друзів серед навколишніх неосвічених поміщиків, проте швидко подружився з Онєгіним. Ларіних Володимир знав з дитинства. Зокрема до Ольги відчував ніжні почуття. Вона йому представлялася жіночим ідеалом, такою собі романтичною героїнею з книг. У цьому герой жорстоко помилявся.

За вдачею Ленський був наївний, романтичний і простодушний. Онєгін ж навпаки був навченим ловеласом, якому любовні справи давно набридли. Саме він розгледів в Ользі натуру пересічну і легковажну, але не поспішав розчаровувати друга. Після знайомства з Ларіним лише сказав, що Тетяна йому здалася більш цікавою і глибокою.

Викликавши на дуель Онєгіна, він не може вчинити по-іншому, хоча й усвідомлює марність власного вчинку й те, що цим власноруч наближає свою смерть. Автор наголошує на тому, що дуель безцільна і смерть Ленського марна. Смерть романтика Ленського доводить, що романтизму більше не місце в російському суспільстві початку ХІХ ст.


Vchys: ГДЗ, Решебники , Ответы, Реферати, Твори, ПрезентаціїГДЗ, Решебники и Ответы