"Осінь" Пушкін аналіз

 

Аналіз вірша “Осінь” Пушкіна ви можете дізнатися в цій статті.

“Осінь” тема та ідея

Тема: О.С.Пушкін показує весь природний цикл і його ставлення до людини.

Ідея: Процес творчості такий же природний, як і сама природа. Корабель, зображений у творі, являється символом освоєння нових творчих етапів.

Засоби виразності вірша “Осінь”

Порівняння: «Як поля, ми страждаємо від посухи …»,

«Мені подобається вона, як, ймовірно, вам сухотна діва часом подобається»,

«Душа, соромиться ліричним хвилюванням,

Тріпоче і звучить, і шукає, як уві сні … »

Метафори: «скаженої забави», «залізом острим», «душевні здібності», «зими старти», «мрією норовливою», «сухотна діва», «на вустах пов’януло», «могильна прірва», «російський холод», «думи довгі »,« в солодкій тиші »,« ліричним хвилюванням ».

Уособлення: «Дзюрчачи ще біжить за млин струмок», «Але ставок вже застив …», «І страждуть озимини від скаженої забави …», «І будить гавкіт собак заснулі діброви …», «Кров бродить; почуття, розум тугою стисненні »,« Вона вам руку тисне, тремтячи! »(зима)

Епітети: «останні»: «осінній»; «від’їжжі»; «суворі»; «зимових»; «блискучі»; «червоне»; «пізньої»; «тихою»; «блискучої»; «нелюбиме»; «відверто»; «річних»; «марнославний»; «сумовита»; «прощальна»; «свіже»; «рідкісний»; «перші»; «віддалені»; «кожної»; «легко»; «радісно»; «непотрібних»; «В\відкритому»; «блискучим»; «промерзла»; «короткий»; «забутому»; «довгі»; «вільному»; «незримий»; «давні»; «легкі»; «вільно»; «нерухомий».

Віршовий розмір: Ямб з перихіямі в другій і в п’ятій стопі.

“Осінь” Пушкін аналіз

Вірш О.С.Пушкіна “Осінь” написано в 1833 році в саму плідну осінь для творчості поета. Вірш відноситься до пейзажної лірики. Однак автор описує не загальний пейзаж осені, а конкретний.

У його творі осінь відрізняється дивною реалістичністю, однак від цього принадність і краса природи не втрачається, автор так любив цю пору року, що навіть простий розмовний опис осені у нього вийшов просто приголомшливим. Пушкін не співає оду осені, він описує простий пейзаж середньоруської полоси, який без всяких перебільшень і прикрас незвичайно поетичний і неповторний.

Вірш написаний як розповідь, ліричний герой-оповідач ділиться з читачем не тільки своїм баченням красот природи, у вірші є маса відступів, гумор разом з тим Пушкін описує і свої почуття та емоції.

Осінь по висловленню самого поета була для нього самим благодатним часом для творчості, він порівнює цю пору із зимою, влітку і навесні, пояснюючи, чому саме осінь дарує йому стільки натхнення. Восени він ніби народжувався заново, незважаючи на будь-які життєві повороти. Його робота дарує поетові хвилини щастя, коли серце наповнюється життєвою енергією, а життя змістом.

У вірші є описи сцен з життя поміщиків – полювання, від якої гинуть посіви селян, сцени катання на ковзанах, зимових свят, спекотного і задушливого літа.

Вірш “Осінь” повен описів не тільки осені, але й інших пір року, і кажучи про осінь як про пору своєї творчості, автор торкається теми поета і поезії, її сили і сенсу. Він каже про скороминущість краси людини в рамках життя, про стислості життя в порівнянні з вічністю, недарма в тексті виникає образ сухотної діви, з якою він порівнює осінь.

Вірш закінчується німим запитанням: “Куди нам плисти?”. Здається, ніби твір не закінчено, проте це не так. У цій фразі автор замислюється над майбутнім своїм і країни, майбутнє свого народу і змушує кожного з нас над цими фундаментальними темами задуматися також.


Vchys: ГДЗ, Решебники , Ответы, Реферати, Твори, ПрезентаціїГДЗ, Решебники и Ответы