Читаючи Фрідріха Шиллера

 
Ще на початку XIX століття Фрідріх Шиллер зацікавився подробицями повстання швейцарського народу проти австрійських загарбників. Легендарним героєм цього повстання був звичайний мисливець Вільгельм Телль. Фрідріх Шиллер зізнавався, що найбільш усього його цікавив саме цей образ, бо він давав письменнику можливість зобразити справжнього народного героя.

У п’єсі Фрідріха Шиллера «Вільгельм Телль» зображено справжнього народного героя, який прийняв участь у національно-визвольній боротьбі швейцарців і їх об’єднанні навколо важливої спільної мети. Взагалі, у цьому творі зображений народний рух і боротьба за справедливість та свободу. Ця тема була досить актуальною в умовах духовного роз’єднання і феодально-роздрібленої Німеччини того часу. Історичні події минулих часів Фрідріх Шиллер спроектував на сучасну дійсність, закликаючи своїх співвітчизників до боротьби за національну самостійність і незалежність.

Відображуючи боротьбу патріотів швейцарського народу, письменник, будучи «громадянином усього світу», мріяв про свободу не тільки свого народу, а й усього людства. Мабуть, саме тому у п’єсі «Вільгельм Телль» порушуються досить важливі філософські і суспільні питання. Це і принципи гармонійного суспільного ладу, і моральна сутність людини, і духовна єдність народу, і роль особистості у суспільстві, і насильство, і свобода. Ці проблеми хвилювали не лише Ф. Шиллера, а й більшість видатних діячів просвітництва того часу. Тому й Фрідріх Шиллер, якого можна віднести до цієї касти, захищає права народів на мирну працю, щасливе, вільне життя і національну самобутність.

У драмі «Вільгельм Телль» та у інших своїх творах письменник викриває несправедливі порядки, які призводять до поневолення народу і суспільного розшарування, а також стверджує ідеї соціальної рівності. Незалежно від стану особистості Фрідріх Шиллер відстоює її цінність, адже він щиро вірить у здатність людей до перетворення на краще усього світу і у їхні творчі можливості.

У п’єсі «Вільгельм Телль» уперше виходить на перший план зображення народу у якості головного героя твору. У драмі діють рибалки і мисливці, пастухи і хлібороби, праця і життя яких тісно пов’язані з рідною землею. Фрідріх Шиллер оспівує у п’єсі ті давні часи, коли швейцарський народ жив незалежно і вільно, а «земля належала усім, хто був з нею в згоді».

У драмі Фрідріх Шиллер представив досить широку картину страждань швейцарського народу. У самому початку п’єси один із селян розповідає, як знатний австрійський чин домагався його дружини. Він захистив честь своєї жінки і свого дому, вбивши кривдника сокирою. Через це селянина переслідували австрійці, які бажали покарати його за скоєне. Вільгельм Телль співчуває йому і врятовує від ворогів.

В образі головного героя драми Вільгельма Телля автор втілює свою думку про винятковість кожної особистості та свободу духу. Гордий і незалежний Вільгельм Телль виявляє повну самостійність у своїх діях і поглядах, він покладається, насамперед, на себе самого, і ніколи не квапиться з висновками. Досить довго Вільгельм Телль терпить знущання австрійських загарбників, але і його терпінню приходить кінець. На мій погляд, це було не тільки терпіння окремого персонажу, це терпіння усього народу, втілене в його образі.

Судячи з твору, Фрідріх Шиллер визнавав лише визвольну війну і справедливу помсту. Щодо Вільгельма Телля, то його жорстокість виправдовується його високою метою, адже він мститься не тільки за себе, а за страждання усього народу.

Отже, образ Вільгельма Телля втілює в собі найкращі якості не тільки швейцарського, а й будь-якого іншого народу – волелюбність, справедливість, гуманізм, мужність, сміливість тощо. Тому драму можна назвати повністю народним твором, пройнятим демократичними ідеями. Складна історична епоха у цьому творі відтворюється у масових сценах, монологах і діалогах героїв. У п’єсі «Вільгельм Телль» «звучить голос народу» та відображаються ідеали і прагнення поневолених людей. У ньому на реальному історичному матеріалі відображено життя та боротьба звичайного народу. Читаючи «Вільгельма Телля», розумієш, наскільки важливе прагнення людей до боротьби за свободу та незалежність, причому, не тільки для того часу, а й для нашого сьогодення.
Vchys: ГДЗ, Решебники , Ответы, Реферати, Твори, ПрезентаціїГДЗ, Решебники и Ответы