Тема кохання у творчості О. Блока

 
 

Олександр Блок увійшов в історію літератури як видатний поет-лірик. Почавши свій поетичний шлях книгою містичних віршів про Прекрасну Даму, Блок завершив свою двадцятилітню творчість у російській літературі революційною поемою «Дванадцять». Ранній період творчості поета пройшов під знаком релігійних роздумів. У 1904 році він створює цикл «Віршів про Прекрасну Даму», повний тривоги, відчуття близької катастрофи. Поет тужить про ідеал жінки. Вірші присвячені його майбутній дружині, яку він дуже кохав. Блок став доросліше, і змінюються його погляди на життя. Він зрозумів, що не можна піти в «світи інші», коли навколо розруха, голод, боротьба, смерть. Тема народу та інтелігенції владно вривається у творчість Блока. У вірші «Незнайомка» Блок показує зіткнення прекрасної мрії і брудної дійсності. Він пише: «І повільно, пройшовши меж п’яними, завжди без супутників, одна, дихаючи парфумами і туманами, вона сідає у вікна». Яка музикальність! Яка ліричність і мелодія. Ще раніше Блок записує у щоденнику: «Вона – це якийсь ідеал краси, здатний, бути може, перетворити життя, вигнати з нього все виродливе, дурне». Блок своїми віршами не тільки довів, що він глибока, неабияка особистість, але і показав зв’язок Вселеної і Вічної краси.

Жаль, що він так і не знайшов свого ідеалу у житті. Л. Д. Менделєєва, устав від захопленої любові, пішла до Андрія Білого, але глибокі вірші Блока залишилися. Вони повні почуття, юні дівчата вчаться на них коханню теперішньому, поетичному, це дуже скрашує наші одноманітні, повні втоми і тривоги, сучасні будні. З любов’ю до жінки перегукується любов до Батьківщини. «О, Русь моя! Дружина моя! До болю нам ясний довгий шлях!» – пише Блок. Звільняючись з-під впливу символізму, Блок прагнув продовжити традиції великої російської класичної літератури, що бачила своє завдання у служінні народу. Блок самостійний і неповторний.

У його поезії виражені характерні риси духовного життя багатьох людей, передчуття соціальних змін. Поет з великою пристрасністю хотів бачити у людині вільного творця життя. Все життя Блока пронизане мрією про ідеальну людину, що не почуває в собі роздвоєності і сум’яття. Культ Прекрасної Дами означав протест проти міщанської прози життя. Недомовленість, загадковість циклу про кохання спонукує задуматися над таємницями людського буття. «Незнайомка» – це поле творчої фантазії, що перетворює світ. Глибина переживань поета визначає значущість тем у його ліриці. Блок рано пішов з життя, але вірші його хвилюють усіх мислячих людей, вони допомагають нам жити.

Vchys: ГДЗ, Решебники , Ответы, Реферати, Твори, ПрезентаціїГДЗ, Решебники и Ответы