Вступ 6 клас Щупак, Піскарьова 2019
- 27-04-2022, 00:37
- 1 021
6 Клас , Всесвітня історія 6 клас Щупак, Піскарьова 2019
6 Клас , Всесвітня історія 6 клас Щупак, Піскарьова 2019
Як ви розумієте вислів давньоримського політичного діяча, оратора Цицерона: «Історія — це свідок часів, світило істини, вчителька життя, вісниця старовини»?
Діємо: практичні завдання
Розгляньте історичний колаж. Згадайте види історичних джерел та визначте, які з них зображено. Пригадайте, які події з історії України відображають ілюстрації. Розташуйте зображення у хронологічній послідовності залежно від історичного часу, який вони ілюструють.
1. ЩО ВИВЧАЄ ІНТЕГРОВАНИЙ КУРС ІСТОРІЇ
У цьому курсі ви ознайомитеся з далеким світом первісної людини, дивовижною історією Вавилона та Ассирії, описаними в Біблії царем Давидом і мудрим Соломоном, загадковими культурами давніх Єгипту, Індії та Китаю, героями й богами Греції та могутнього Риму.
Історія України віддавна є частиною всесвітньої історії. Культура слов’ян, інших народів тісно пов’язана зі спадщиною глибокої давнини.
Пофантазуймо!
Уявіть, що ви написали чудовий твір на конкурс з історії Стародавнього світу. Вас визнано переможцем/переможницею. Нагородою стає подорож (на ваш вибір) до історичного місця — центру стародавньої культури. Який маршрут подорожі ви оберете?
2. ПЕРІОДИЗАЦІЯ ІСТОРІЇ ЛЮДСТВА
Періодизація історії — це умовний поділ історії на хронологічні періоди, що здійснюється істориками. Є кілька періодизацій історії: загальна, історична, антропологічна та інші. Ми ознайомимося з історичною та археологічною періодизацією.
Варто запам’ятати!
Періодизація історії людства — умовний поділ історії людства на певні хронологічні періоди. Періодизація є одним зі способів упорядкування історії.
Історична періодизація: світ і Україна
З появою людини розпочинається історія первісного суспільства. Людина виокремилася зі світу тварин тоді, коли почала виготовляти й застосовувати знаряддя праці. На змінах у матеріалах і технологіях виготовлення знарядь праці заснована археологічна періодизація первісної історії.
Археологічна періодизація
Діємо: практичні завдання
Уважно розгляньте схему «Археологічна періодизація» та дайте відповіді на запитання:
Поміркуймо!
Перші знаряддя праці виготовляли не лише з каменю, а й з дерева, кісток та рогів тварин. Чим можна пояснити, що до наших часів збереглися, насамперед, кам'яні знаряддя праці?
ЗНАЮ й РОЗУМІЮ: запитання та завдання
I. Знаю нове
1. Завершіть речення:
2. Розгляньте схему «Періодизація історії людства» та виконайте завдання:
3. Виконайте тренувальні онлайн-вправи за посиланнями:
https://learningapps.org/watch?v=p4z94vbu219;
https://learningapps.org/watch?v=px25zod3t19.
II. Обговорюємо в групі
III. Мислю творчо
Пригадайте, що таке історичні джерела та які бувають їхні види. Можна скористатися онлайн-вправою «Види історичних джерел»: https://learningapps.org/watch?v=pvsars0ek17. Поміркуйте, які історичні джерела можуть допомогти історикам вивчати історію Стародавнього світу. Підготуйте до наступного уроку творчий проєкт (презентацію, схему, ілюстровану виставку тощо) «Історичні джерела з історії Стародавнього світу» та презентуйте його в класі.
скачать dle 11.0фильмы бесплатно
Коментарі (0)