Войти
Закрыть

Походи вікінгів

7 Клас , Всесвітня історія 7 клас Крижановський, Хірна

 

Походи вікінгів

До кінця VIII — початку ІХ ст. Західна Європа нічого не знала про норманів. Коли ж вона зіткнулася з ними віч-на-віч, то впала у відчай, бо стала жертвою їхніх жахливих набігів, які тривали впродовж ІХ—ХІ ст. Саме цих нападників західні європейці й назвали вікінгами.

Вікінги були відважними воїнами. Вдягнені в кольчуги й гостроверхі шоломи, озброєні бойовою сокирою чи мечем, списом та круглим щитом, вікінги запливали на своїх кораблях у гирла річок Франції, Англії, Німеччини. Вони висаджувалися в глибині цих країн і зненацька нападали на тамтешні міста, села й монастирі — заради здобичі й слави. Вікінги вбивали геть-чисто всіх, палили і грабували церкви, монастирі. Люд стогнав від їхнього розбою й звертався до Бога з молитвою: «Від шаленства норманів порятуй нас, Господи!»

Спершу вікінги нападали невеликими озброєними дружинами, а згодом — уже цілими арміями. Вони відвоювали в арабів острів Сицилію, прогнали з південної частини Апеннінського півострова візантійців і утворили там Неаполітанське королівство, чи Королівство Обох Сицилій (Південь Італії вважався «другою Сицилією»). У Північній Франції вікінги-данці утворили герцогство Нормандія.

Для всезнайок

Частину награбованих коштовностей вікінги топили в морі, ріках, болотах, не сподіваючись їх потім дістати. Навіщо вони так чинили? Вони вірили, що скарби приносять удачу. Для надійного зберігання і ховали їх у таких недоступних місцях.

Джерело

XII ст. Із твору середньовічного письменника Роберта Васа «Роман про Роллона»

«Роллоне, — мовив архієпископ Руанський..., — зміни свою поведінку, дай інший вихід для своєї мужності, стань християнином і виявляй пошану до короля. Вчися жити в мирі і вгамуй свою лють, не руйнуй його королівства... У нього є вродлива донька шляхетного походження, і він хоче віддати її за тебе заміж, а ти одержиш у придане всю приморську країну [тобто, частину Франції]... Отож, ти житимеш за рахунок своїх щорічних доходів, не грабуючи. Матимеш багато хороших неприступних замків і чудових будинків. Дай лише згоду на тримісячне перемир'я... не йди впродовж цього часу грабувати ні на суднах, ні на човнах. Тобі дадуть хороших заручників для забезпечення цього договору...»

Роллон вислухав це звернення, воно йому дуже сподобалося... Він погодився на перемир'я... (і) став васалом короля... Коли він мав цілувати туфлю короля, то... підняв його ногу до своїх губ і повалив короля. Всі засміялися з цього, а (король) Карл підвівся. При всіх він віддав свою доньку в Нормандію...

1. Де було герцогство Нормандське?

2. Чим займався норманський конунг Роллон до укладення перемир'я з королем Карлом?

3. На яких умовах було укладено перемир'я між французами та норманами?

4. Хто вийшов переможцем: король Карл чи конунг Роллон?

5. Як ти гадаєш, випадково чи навмисно, щоб принизити, повалив на землю Роллон короля?

Плавання норманів

1. Де знаходилася батьківщина норманів? 2. Назви землі, відкриті норманами. 3. Які держави були засновані норманами в Європі?

скачать dle 11.0фильмы бесплатно
 
Даний матеріал відноситься до підручника "Всесвітня історія 7 клас Крижановський, Хірна", створено завдяки МІНІСТЕРСТУ ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ (МОН)

Коментарі (0)

Додавання коментаря

  • оновити, якщо не видно коду

Навігація