Войти
Закрыть

ГДЗ Всесвітня історія 7 клас Пометун, Малієнко 2020

ГДЗ 7 Клас

Цього року ви знову вирушаєте в історичну подорож, тепер — у світ Середньовіччя. А подолати цей шлях допоможе підручник, який ви тримаєте в руках. Історичні джерела дадуть вам змогу докладніше дослідити епоху Середньовіччя. Історична мозаїка розкриє багатогранний спадок Середньовіччя, ви знайдете її за QR-кодом. За цим посиланням містяться й окремі історичні карти та ілюстрації. Рубрика Україна — це Європа розкаже вам, як пов'язана історія нашої Батьківщини з європейською, як загальні процеси, що були притаманні країнам середньовічної Європи, відображалися в історії України, як наші предки долучалися до подій і традицій європейського життя. Усі важливі положення в тексті набрано різними шрифтами. Прямим жирним шрифтом виділено поняття і дати, які слід запам'ятати, уміти визначати й застосовувати. Жирним курсивом позначено найважливіші місця подій та імена історичних діячів, які важливо запам'ятати для розуміння історичної епохи. Нарешті курсивом подані поняття, які є новими для вас і пов'язані з особливостями періоду, країни, що вивчаються, тощо....

ГДЗ Всесвітня історія 7 клас Гісем, Мартинюк 2020

ГДЗ 7 Клас

Перш ніж розпочати роботу з підручником, необхідно ознайомитися з його змістом і структурою. Матеріал об’єднано в шість розділів, кожен із яких містить кілька параграфів, що, у свою чергу, поділяються на пункти. У тексті ви зустрінете слова й дати, виділені жирним шрифтом. Це означає, що на них слід звернути особливу увагу. Підручник містить дати основних подій, визначення понять і термінів, інформацію про видатних історичних діячів і діячок. Працюючи на уроках і вдома, необхідно обов’язково перевіряти себе, щоб переконатися, чи правильно ви запам’ятали хронологію подій, імена осіб, нові поняття і терміни. Параграф розпочинається стислим викладом основних навчальних завдань і запитаннями на актуалізацію знань. Вони допоможуть вам пригадати вже відомий матеріал і підготуватися до сприйняття нового. Важливу роль для розуміння матеріалу мають наведені в підручнику документи, ілюстрації, таблиці та схеми. Працюючи з параграфом, необхідно прочитати включений до нього документ і відповісти на поставлені запитання. Розглядаючи ілюстрації, обов’язково звертайте увагу на підписи, які пояснюють зміст зображеного. Схеми й таблиці розкриють зв’язки між складовими певного історичного явища, пояснять його особливості тощо....

ГДЗ Всесвітня історія 7 клас Щупак, Бурлака 2020

ГДЗ 7 Клас

Усім вам відомі історії про сміливих вікінгів, відважних рицарів і прекрасних дам, могутніх королів і королев, загадкових учених-алхіміків. Усе це стосується світу Середньовіччя, який відображений на сторінках цього підручника. Ми прагнули показати зв'язок подій минулого із сьогоденням. Народи і їхні мови, країни та географічні назви, література та мистецтво Середньовіччя є частиною нашого теперішнього життя, у чому ви пересвідчитеся, навчаючись за цим підручником. Важливо також простежити взаємозв'язок історії різних країн з подіями минулого в Україні. Ви зможете доповнити текст підручника тими відомостями, про які змогли дізнатися від своїх рідних, із книжок чи колекцій місцевих музеїв. Навчальний матеріал підручника поділений на розділи й параграфи, у кожному з яких для зручності виділені окремі пункти. Деякі теми шкільна програма рекомендує вивчати через практичні роботи. Зорієнтуватися в підручнику допоможуть рубрики:...

Новгородська боярська республіка Велике князівство Московське в X—XV ст. (відповіді)

ГДЗ 7 Клас

Ярлики — грамоти, на право управління своїми державами.
Населення платило Орді тяжку данину, за її збиранням наглядали баскаки — ханські намісники, які здійснювали облік населення, пильнували за порядком на підвладних землях.
3. Хто писав на берестяних грамотах?
За Ярослава Мудрого, у першій половині ХІ ст., у Новгороді було відкрито школу. Про поширення освіти на цих землях свідчать берестяні грамоти. Відтоді, як у середині ХХ ст. їх знайшли під час археологічних розкопок, учені прочитали й усебічно вивчили сотні таких джерел! Дослідження показали, що читати, писати і рахувати уміли і містяни, і селяни, чоловіки й жінки. Діти також привчалися писати — для цього виготовляли спеціальні «абетки», вирізані на дощечках.
4. Що таке «Судебник»?
За Івана ІІІ важливу роль відіграє Боярська дума — дорадчий орган при великому князеві. У цей час було створено єдиний для країни збірник законів «Судебник», який започаткував законодавче оформлення кріпацтва на всій території Московської держави....

Держави Центральної та Східної Європи в Х-XV ст. (відповіді)

ГДЗ 7 Клас

Засновником угорської держави, близько 1000 р., став один із місцевих князів — Іштван І Святий (1000–1038), який об’єднав угорські племена. Іштван, син першого християнського правителя угорців, спочатку мав язичницьке ім’я Вайк, тобто «герой». Після коронації Іштван здійснив християнізацію країни, підкорив угорському впливу весь Карпатський регіон, закріпивши приєднання нових територій відповідними угодами з Ярославом Мудрим і королем Польщі Болеславом I Хоробрим.
3. Чому чеські війни називалися гуситськими?
Гусинські війни називаються гусинстькими бо на чолі зчеським церковним реформатором Яна Гуса проти німецького імператора й католицької церкви....

Раннє Відродження і гуманізм (відповіді)

ГДЗ 7 Клас

Відродження— епоха в історії Європи (ХІV—ХVІ ст.), для якої характерні інтерес до людини та її внутрішнього світу, повернення до античних цінностей, світський (нецерковний) зміст культури.
2. Кого і чому називаємо гуманістами?
Учені, художники, мислителі Раннього Відродження відображали у своїх творах новий погляд на людину, закликали шанувати розум, доводили, що людина здатна вдосконалювати світ, у якому живе. Таких митців сучасники назвали гуманістами, а їхні ідеї — гуманізмом.
Гуманізм (від латинського — «людяний, людський») — течія в західноєвропейській культурі, яка визнає людину вищою цінністю, проголошує повагу до її природних прав.
3. Які митці уславили літературу італійського Відродження?
Данте Аліг’єрі й Франческо Петрарка
4. Які ідеї гуманістів вам запам’яталися? Спробуйте пояснити чому.
...

Наукові і технічні досягнення. Книгодрукування (відповіді)

ГДЗ 7 Клас

Твори Р. Бекона викликали жорстке неприйняття з боку католицького духовенства. За вироком церковного суду він майже 14 років просидів у в’язниці.
2. Хто з європейців першим описав подорож до Китаю та Центральної Азії?
В епоху Хрестових походів розвивалися географічні знання, стали досконалішими географічні карти, з’явилися перші географічні атласи. Ще в XIII ст. венеціанський купець і мандрівник Марко Пîло дослідив та описав Китай і Центральну Азію.
3. Які наукові досліди і для чого здійснювали алхіміки?
Вагомий внесок у розвиток дослідних знань зробила середньовічна алхімія, яка займалася пошуками «філософського каменя» — способу виготовлення універсальних ліків та перетворенням звичайних металів на срібло чи золото. Досліджуючи хімічні й фізичні властивості речовин, алхіміки отримали чимало сплавів та хімічних сполук, зокрема соду.
...

Вплив церкви на середньовічне суспільство (відповіді)

ГДЗ 7 Клас

Християнська церква за європейського Середньовіччя впливала на всі сфери життя суспільства: брала участь в управлінні державами, допомагала світським правителям урегульовувати складні стосунки між людьми, опікувалася хворими, старими й сиротами, відкривала школи. Християнська релігія давала віруючим, особливо гнобленим, особисту розраду, адже майнова нерівність в їхніх уявленнях перетворювалась на рівність у гріхах і стражданні. Християнство об’єднувало народи і країни Європи навіть тоді, коли вони воювали між собою. Проте всередині самої церкви єдності не було. У 1054 р. церква остаточно розділилася на римо-католицьку та православну.
2. Що таке індульгенція?
Індульгенція (від латинського — «милість») — повне або часткове звільнення від покарання за гріхи.
3. Хто такі єретики?
Єретик — особа, що заперечує основи (канони) віровчення панівної церкви, віровідступник....
Вперед
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Назад

Навігація