Скандинавія (відповіді)
- 19-01-2023, 15:32
- 594
ГДЗ 7 Клас , ГДЗ Всесвітня історія 7 клас Гісем, Мартинюк 2020
§9. Скандинавія
Запитання та завдання2. Що вам відомо про Скандинавію та її населення наприкінці VIII ст.?
Скандинавський півострів завдовжки у 2 тис. км є найбільшим у Європі. За часів Середньовіччя більшу частину його поверхні вкривали гори та ліси. Земель, придатних до землеробства, тут було мало. Велику роль у житті місцевої людності відігравали мореплавство й рибальство. Жителі півострова добре знали морські шляхи й не боялися далеких мандрівок.
Скандинавію здавна заселяли північні германські племена. Наприкінці VIII ст. германські племена, які жили на півночі Європи, на Ютландському, Скандинавському півостровах і деяких островах Балтійського моря, рушили на завоювання нових земель. У Західній Європі їх називали норманами.
У самій Скандинавії тих, хто не хотів працювати вдома, а віддавав перевагу життю, сповненому небезпек і пригод, називали вікінгами (походження цього слова остаточно не з’ясовано). Вікінги плавали не лише на захід, а й на схід. Балтійським морем і далі Західною Двіною вони діставалися земель, де жили східні слов’яни, які називали чужинців варягами.
Наприкінці VIII ст. населення Скандинавії налічувало близько 2 млн осіб.
3. Охарактеризуйте походи вікінгів, їхні завоювання та відкриття.
У 793 р. загін норманів уперше напав на монастир північно-східного узбережжя Англії, пограбував, захопив у полон ченців і спалив його. Так розпочався період походів норманів, що тривав майже 300 років, до першої половини ХІ ст., та увійшов в історію середньовічної Європи як «епоха вікінгів», або «епоха норманів».
Від норманів найбільше постраждали Британські острови, оскільки вони розташовувалися дуже близько від батьківщини завойовників. У 842 р. нормани пограбували та спалили Лондон. Згодом вони розселилися на північно-східному узбережжі Англії. Землі, що опинилися під владою норманів, які були вихідцями з Данії, називали «Областю данського права», або Денло.
Нормани тричі спустошували Париж (у 845, 857, 865 рр.). У 885—886 рр. вони протягом десяти місяців тримали його в облозі, але цього разу захопити місто їм не вдалося. Оселившись на території Франції, нормани прийняли християнство, засвоїли французьку мову та зробили свої володіння найсильнішим герцогством на півночі країни. Нормани також відвоювали в арабів острів Сицилія, витіснили з півдня Апеннінського півострова візантійців й утворили там Неаполітанське королівство, або Королівство Обох Сицилій (південь Італії вважався «другою Сицилією»).
Крім завойовницьких походів, нормани здійснили багато географічних відкриттів. У 70-х рр. ІХ ст. нормани з Норвегії відкрили й почали заселяти Ісландію — «Землю криги» та Гренландію — «Зелену землю».
4. Робота в малих групах. Обговоріть і визначте особливості становища жінки в скандинавському суспільстві в «епоху вікінгів».
У скандинавському суспільстві панівну роль відігравали чоловіки.
Однак жінки мали досить високий для свого часу рівень свободи. Скандинавські жінки в суспільстві «епохи вікінгів» мали більші права й владу, ніж в інших громадах Середньовіччя. Вони могли мати власність, вимагати розлучення та повернення свого приданого.
Жінки виходили заміж у 12—15 років. У цьому питанні вони мали вирішальне право голосу.
5. Як виникли скандинавські держави?
Походи норманів дали поштовх до утворення держав у Скандинавії. У результаті посилилася влада племінних вождів — конунгів. Поступово тут сформувалися три королівства — Данія, Норвегія та Швеція.
6. Визначте, що було характерно для розвитку країн Скандинавії у XII—XV ст.
Щоб зміцнити свою владу, усі скандинавські правителі прагнули підтримки християнської церкви. Проте утвердження християнства в Скандинавії тривало досить довго.
Найбільш розвиненою серед скандинавських країн була Данія. Тут протягом XII—XIII ст. сформувалися феодальні відносини й завершився процес християнізації населення. У середині XIV ст. розпочався процес швидкого піднесення Данії.
У 1397 р. у шведському місті Кальмар Данія, Норвегія та Швеція уклали Кальмарську унію. За її умовами на всі три країни поширювалася влада одного короля, але в кожній державі зберігалися свої закони й органи влади. Проте союз трьох скандинавських держав був, за висловом сучасних істориків, «складеним, але не з’єднаним».
Даний матеріал відноситься до підручника "ГДЗ Всесвітня історія 7 клас Гісем, Мартинюк 2020", створено завдяки МІНІСТЕРСТУ ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ (МОН)
Коментарі (0)