Франція (відповіді)
- 19-01-2023, 15:33
- 784
ГДЗ 7 Клас , ГДЗ Всесвітня історія 7 клас Гісем, Мартинюк 2020
§ 12. Франція
Запитання та завдання2.Як ічому розпочалася боротьба за об’єднання Франції?
Перші Капетинги майже не мали влади в країні й були господарями лише у своєму домені — герцогстві ІльдеФранс. Спираючись на підтримку представників різних верств населення, вони розпочали боротьбу за об’єд нання країни.
Значних успіхів у боротьбі за об’єднання Франції досяг король Філіп II Август (1179—1223 рр.), який відібрав в англійських Плантагенетів більшість їх французьких володінь. Відтак близько половини території сучасної Франції опинилося під його владою. Його син Луї VIII Лев (1223— 1226 рр.) установив контроль над багатими південнофранцузькими містами й Тулузьким графством.
3.Визначте зміни, що відбулися уФранції за правління Луї IX Святого та Філіпа IV Красивого.
Король Луї IX Святий (1226—1270 рр.) уклав з Англією договір, за яким англійськими володіннями на континенті залишалися Аквітанія та Гасконь. У німецьких імператорів він відібрав Південну Італію та Сицилію. Луї IX запровадив чимало змін в управлінні державою, що сприяли посиленню авторитету королівської влади. Луї IX започаткував створення в країні єдиної грошової системи. Він не міг заборонити феодалам карбувати власні монети, але примусив їх як своїх васалів дозволити поряд із ними в обігу королівську монету. Із часом вона витіснила місцеві гроші. На території королівського домену було заборонено поєдинки як спосіб вирішення суперечок. Для їх розв’язання необхідно було звертатися до сеньйорального, міського або королівського суду — Паризького парламенту судових справ, який вважався вищою судовою установою країни.
Король установив нагляд за королівськими службовцями, щоб вони не брали хабарів і не крали. Завдяки перетворенням Луї IX Франція зміцніла як єдина держава, успішно розвивалося її господарство. Тогочасне товариство вважало його правління «золотим віком» в історії країни.
Боротьбу за об’єднання країни й посилення королівської влади продовжив Філіп IV Красивий (1285—1314 рр.), якого в тогочасній Франції називали «залізним королем». Вигідно одружившись, він отримав Шампань і королівство Наварра. Зміцненню королівської влади сприяли суттєве збільшення повноважень королівського суду й створення основ державної податкової служби, запроваджені Філіпом IV Красивим. Для посилення боєздатності армії феодальне ополчення було замінено на наймане військо. У 1302 р. для забезпечення своєї підтримки Філіп IV вперше скликав Генеральні штати.
4. Як Столітня війна вплинула на розвиток Франції?
Столітня війна, як її назвали в XIX ст., тривала з перервами 116 років. Дослідники поділяють її на чотири етапи. Перший етап — Едвардіанська війна (1337—1360 рр.) — був успішним для Англії. Вона спочатку розгромила французький флот, потім вторглася на територію Франції.
Другий етап Столітньої війни називають Каролінзькою війною (1369—1396 рр.). Упродовж нього французька армія досягла значних воєнних успіхів і витіснила англійську зі своєї країни.
Вторгнення до Франції англійського короля Генрі V Ланкастера з його армією започаткувало третій етап, відомий як Ланкастерська війна (1415—1428 рр.). Він був успішним для англійської армії. У 1428 р. вона взяла в облогу французьку фортецю Орлеан, яка стала для англійської армії останньою перешкодою на шляху до повного підкорення Франції.
На 1428—1453 рр. припав завершальний етап Столітньої війни. У ній відбувся перелом, у результаті якого англійську армію витіснили із Франції. На початку цього етапу на політичній арені Франції з’явилася Жанна д’Арк.
5. У чому полягали сутність та історичне значення вчинку Жанни д’Арк?
У Жанні д’Арк вбачали знаряддя Бога та були переконані, що Бог не може сприяти поганій справі. Країну охопило патріотичне піднесення. Під прапори Шарля почали сходитися ті, хто бажав урятувати Францію.
Тим часом Жанна на чолі армії справді вчинила диво. За 17 днів французька армія зняла облогу з Орлеана та здійснила рейд до Реймса — міста, де відбувалася коронація французьких королів.
Хоча Жанна й загинула, розпочата нею справа мала позитивні наслідки. У 1436 р. Шарль VII вступив до Парижа, а до 1453 р. всю територію Франції, крім міста Кале, було визволено від англійців. Столітня війна закінчилася, хоч і не було підписано миру.
6. Охарактеризуйте процес завершення об’єднання Франції.
Перемога Франції в Столітній війні створила передумови для завершення об’єднання країни. Це завдання виконав король Луї XI (1461—1483 рр.). Цього діяча називали «всесвітнім павуком» через політичні шахрайства, якими відрізнялося його правління. У 1491 р. його син Шарль VIII (1483—1498 рр.) приєднав герцогство Бретань — останню територію, що зберігала свою самостійність. Так завершився тривалий процес об’єднання Франції.
Даний матеріал відноситься до підручника "ГДЗ Всесвітня історія 7 клас Гісем, Мартинюк 2020", створено завдяки МІНІСТЕРСТУ ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ (МОН)
Коментарі (1)