Войти
Закрыть

Англія (відповіді)

ГДЗ 7 Клас , ГДЗ Всесвітня історія 7 клас Гісем, Мартинюк 2020

 
§ 13. Англія
Запитання та завдання
2.Чому стало можливим нормандське завоювання Англії?
У  боротьбі проти данців англосаксам допомагало герцогство Нормандія, що існувало на узбережжі Північної Франції. У  1066  р., скориставшись смертю короля Англії, герцог Нормандії Вільгельм вирішив захопити англійський престол. Велика армія герцога вторглася в Англію. 14  жовтня 1066  р. Вільгельм розбив англійську армію на чолі з  королем Гаральдом у  битві під Гастінгсом. Король Гаральд загинув у  бою. Армія нормандського герцога вступила до Лондона, де 25  грудня 1066  р. він став королем Англії під іменем Вільгельм I Завойовник (1066—1087  рр.).
3. Колективне обговорення. Чим уславилися перші Плантагенети? Які реформи здійснив Генрі II Плантагенет?
Після смерті Генрі I, який не залишив нащадка престолу, розпочалася міжусобиця, яка тривала 20  років. Престол посів його онук, молодий граф анжуйський Генрі, що започаткував династію Плантагенетів, яка правила країною до кінця XIV ст. Він отримав ім’я Генрі (Анрі) II Плантагенет (1154—1189  рр.).
Усі свої сили невтомний Генрі II поклав на те, щоб відновити міцну королівську владу. Він наказав зруйнувати замки феодалів, які брали участь у  міжусобній війні.
Також він запровадив судову реформу. Кожна вільна людина в  Англії отримала право за певну плату звертатися до королівського суду, оминаючи суд баронів. Королівські судді, що їздили країною, для розгляду справ на місцях залучали присяжних. Ними ставали 12  місцевих жителів, які складали присягу на Біблії, що чесно вестимуть справу. Завершивши розслідування, присяжні доповідали королівському судді, який призначав покарання винному або звільняв невинного. Так виник суд присяжних, що діє й  зараз.
Король здійснив також військову реформу. Служба рицарів у  війську як васалів короля обмежувалася певною кількістю днів на рік. Генрі II дозволяв деяким рицарям не служити у  війську; за це вони мали сплачувати королю «щитові гроші», на які утримувалося наймане рицарське військо, що значно зменшило залежність короля від місцевих феодалів. Водночас було зміцнено ополчення: кожна вільна людина була зобов’язана мати зброю і  з’являтися з  нею для участі в  королівських походах.
5. Як іколи з’явилася «Велика хартія вольностей»? Учому полягає значення цього документа?
Постійне збільшення розмірів податків, різноманітні побори чиновників та невдалі королівські авантюри викликали невдоволення в  країні. Водночас англійські барони, відчувши послаблення королівської влади, розпочали боротьбу за розширення своїх прав. Приводом до неї стало оголошення Джоном Безземельним у 1215 р. підготовки до чергової війни проти Франції. Рицарі не хотіли брати в ній участь, вважаючи це безнадійною справою, та розпочали повстання. Керували ним великі барони півночі Англії. Повстанці рушили на Лондон і  захопили його за підтримки городян. Король, узятий у  полон, був змушений прийняти вимоги повстанців і  підписати 15 червня 1215 р. складену баронами «Велику хартію вольностей».
Велика хартія вольностей вважається першим юридичним документом, у якому закладено основи концепції прав людини, створено передумови для подальшого утвердження свободи і верховенства права.
6. Як ічому було засновано англійський парламент?
Англію охопила громадянська війна між баронами та королем. Противників короля очолив граф Сімон де Монфор. Навесні 1264  р. він розбив королівську армію, захопив у  полон Генрі III та його старшого сина Едварда. На деякий час Сімон де Монфор став правителем країни — лордом-протектором. 20 січня 1265 р. у  Вестмінстері він уперше зібрав раду, на яку, крім представників вищої духовної та світської знаті, запросив по двоє рицарів від кожного графства і по двоє міщан від кожного великого міста. Рицарів обирали всі вільні платники податків графства, а міщан — органи самоврядування міст. Ця рада дістала назву парламент. Так в  Англії виник станово-представницький орган влади.скачать dle 11.0фильмы бесплатно
 
Даний матеріал відноситься до підручника "ГДЗ Всесвітня історія 7 клас Гісем, Мартинюк 2020", створено завдяки МІНІСТЕРСТУ ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ (МОН)

Коментарі (0)

Додавання коментаря

  • оновити, якщо не видно коду

Навігація