Реформація в Німеччині (відповіді)
- 14-01-2023, 13:23
- 425
ГДЗ 8 Клас , ГДЗ Всесвітня історія 8 клас Ладиченко, Лукач 2021
§ 6. Реформація в Німеччині
1. Чому Реформація почалася саме в Німеччині? Чи можна вважати її випадковим явищем, початок якому поклали тези проти індульгенцій?Католицька церква відігравала провідну роль у житті політично роздробленої Німеччини. Вона мала тут набагато ширше поле діяльності, ніж у країнах із сильною центральною владою. Усю Німеччину заполонили продавці індульгенцій, святих реліквій і різні збирачі платежів на користь церкви. Ні, Реформація в Німеччині була закономірним явищем.
2. Чому вчення Лютера, яке отримало назву «виправдання вірою», становило загрозу для католицької церкви?
Вчення М. Лютера, яке можна стисло охарактеризувати як «спасіння вірою», спонукало багатьох людей до подальших роздумів. Якщо спасіння залежить лише від Божого милосердя, то виникає питання: для чого взагалі потрібне посередництво церкви, усієї величезної церковної ієрархії на чолі з Папою Римським? Вчення М. Лютера перекреслювало обов’язковий для католицизму авторитет рішень Папи й церковних соборів.
3. Чому особа Лютера та його вчення були надзвичайно популярні в Німеччині?
На виступ М. Лютера відгукнулася значна частина населення Німеччини. Люди втомилися від свавілля церковних діячів та їх постійних податків.
4. Схарактеризуйте причини та результати Селянської війни в Німеччині.
Причини – багаті городяни вимагали "дешевої церкви". Князі сподівалися очолити її у своїх князівствах. Рицарі виступали за насильне захоплення церковних земель і багатств. Селяни і міські бідняки не тільки підтримували Реформацію, а й прагнули позбутися феодального гноблення. Результати Селянської війни – це була перша спроба в Європі революційним шляхом повалити феодальний лад. Унаслідок війни посилилася феодальна залежність та ще на кілька століть усталилася політична роздробленість Німеччини.
5. Кого називають протестантами?
Протестанти – це християни, які належать до однієї з декількох незалежних церков, які відокремились від католиків або православних внаслідок Реформації XV-XVII ст.
6. Які верстви населення та чому підтримали вчення Кальвіна? Які з його настанов не втрачають значення і сьогодні?
Ж. Кальвін розробив вчення, в основу якого було покладено ідею про божественне призначення. Воно отримало назву кальвінізм. Проповідник вважав, що доля кожної людини заздалегідь визначена Богом, і тільки Бог вирішує, потрапить людина до пекла чи до раю. У своєму земному житті людина має працювати, не прагнути комфорту й насолод, бути сумлінною та накопичувати багатства. Вчення Кальвіна знайшло розуміння і підтримку серед ощадливого бюргерства й ранніх підприємців.
7. Що спільного мають вчення Лютера та Кальвіна?
Спільне – відкидали авторитет Папи Римського, доля людини визначена Богом, єдиними справжніми таїнствами визнавалися хрещення і причастя, суворо дотримуватися заповітів Біблії.
2. У зошитах заповніть таблицю «Причини Реформації».
Даний матеріал відноситься до підручника "ГДЗ Всесвітня історія 8 клас Ладиченко, Лукач 2021", створено завдяки МІНІСТЕРСТУ ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ (МОН)
Коментарі (0)