Великі географічні відкриття (відповіді)
- 16-01-2023, 12:47
- 397
ГДЗ 8 Клас , ГДЗ Всесвітня історія 8 клас Сорочинська 2021
§ 1. Великі географічні відкриття
Запитання та завданняІ.
1. Яке значення мали прянощі для європейців у Середньовіччі?
У Європі спеції цінувались надзвичайно високо – їх використовували для того, щоб продовжити термін придатності їжі, перш за все м’яса, а також – щоб приховувати смак та запах несвіжих продуктів. Прянощів тоді споживали набагато більше, ніж у наш час, і були вони набагато дорожчими.
2. Вкажіть передумови й причини Великих географічних відкриттів.
Передумови – шлях до Індії через Єгипет і Червоне море повністю контролювали араби, які не допускали сюди європейців. Купці й моряки західноєвропейських країн усе частіше замислювалися над пошуком нового морського шляху до Індії в обхід арабів і турків.
Причини: утворення в Європі великих централізованих держав, які мали необхідні кошти для забезпечення мандрівок за океан; підтримка католицької церкви; поява нових типів морських кораблів – трищоглової каравели; створення нових і вдосконалення наявних навігаційних приладів і карт – морського компаса, астролябії, портолана.
3. Хто такий Енріке Мореплавець? Чим він уславився?
Енріке Мореплавець (1394-1460) – принц, правитель Іспанії. Він відправляв свої кораблі на захід та південь, уздовж західного узбережжя Африки в пошуках нового шляху до Індії. Уважається, що саме з його правління у Європі розпочалася епоха Великих географічних відкриттів.
4. Назвіть дату першої морської подорожі Христофора Колумба.
3 серпня 1492 – 12 жовтня 1492 рр.
5. Яке відкриття здійснив Бартоломеу Діаш?
У 1488 р. мореплавець Бартоломеу Діаш, рухаючись уздовж західного узбережжя Африки, зміг досягти її південного краю, обігнути його й вийти до Індійського океану.
6. Коротко охарактеризуйте морські експедиції португальців.
Португальці намагалися знайти шлях до берегів Індії, пропливши вздовж західного узбережжя Африки та обігнувши її з півдня. Одночасно починаючи із 40-х рр. XV ст. вони регулярно споряджали експедиції до Західної Африки. Улітку 1497 р. близько 170 членів команди на чолі з португальцем Васко да Гамою на чотирьох кораблях вирушили з Лісабона. 20 травня 1498 р. португальські кораблі увійшли до індійського порту Калікут. Це була перша європейська експедиція, яка потрапила до Індії східним морським шляхом.
ІІ.
1. Поміркуйте, чому виник термін «Великі географічні відкриття».
Бо в цей час європейці відкрили нові землі й морські шляхи до Африки, Америки, Азії та Океанії. Вони шукали нові торговельні шляхи до країн Сходу для отримання товарів, які мали великий попит у Європі.
3. Як пов’язані між собою завершення Реконкісти та початок епохи Великих географічних відкриттів?
В результаті успішного завершення Реконкісти в Іспанії і Португалії з’явилася велика кількість дрібного іспанського й португальського дворянства - ідальго, яке поєднувало військовий досвід із прагненням наживи й релігійним фанатизмом.
4. Що таке колоніальний поділ світу? За яких умов відбувся перший в історії колоніальний поділ світу?
Відкриття Колумба призвели до загострення суперництва між Іспанією та Португалією за право володіти нещодавно відкритими землями, які вони перетворювали на свої колонії. Для того, щоб врегулювати конфлікт, обидві сторони звернулися до Папи Римського Александра VI. У 1494 р. в місті Тордесільяс ці держави уклали угоду, за якою було проведено межу, що тягнулася від Південного полюса до Північного. Всі землі на захід від цієї лінії віднині вважалися власністю Іспанії, а на схід – Португалії. Так суперництво за нові землі, що розгорнулось між Португалією та Іспанією, стало приводом для укладення першого в історії колоніального поділу світу.
6. Складіть таблицю «Географічні відкриття кінця XV — першої половини XVI ст.».
«Географічні відкриття кінця XV – першої половини XVI ст.»
Даний матеріал відноситься до підручника "ГДЗ Всесвітня історія 8 клас Сорочинська 2021", створено завдяки МІНІСТЕРСТУ ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ (МОН)
Коментарі (0)