Войти
Закрыть

М’якуни лікують

7 Клас , Тварини лікують 7 клас Драгулян

 

М’якуни

М’якуни лікують

Люди використовують молюсків із терапевтичною метою ще з античних часів. Гіппократу приписують рецепт ліків для гоєння опікових ран шкіри з розчавлених равликів. Знахарі Італії намагались лікувати виразки шлунку слимаками — хворий мусив проковтнути декількох живих слимаків. А з 2010-го року світом шириться «чудодійний молодильний крем», начебто виготовлений зі слизу равликів і слимаків. Разом з цим популярними в косметологічних та спа-салонах стали сеанси «молодильної равликотерапії» з використанням ахатинів — велетенських африканських равликів. М’якунів при цьому розкладають на обличчі й по тілу, вони повзають залишаючи слизовий слід. Пацієнти вірять у те, що цей слиз має молодильні властивості. Хоча реальний терапевтичний ефект від цього є більш, ніж сумнівним, хоча б з тієї причини, що шкіра є непроникною для сполук слизу, особливо білків. А що з цього приводу кажуть доказова медицина й наука?

Слиз ахатинів на 97 % складений з води, а на 3 % з білків та їх комплексів із цукрами, жирами й металами. Важливим компонентом слизу є муцин — суміш різноманітних речовин, що захищає равлика від інфекцій. У лабораторних експериментах муцин знищував широке коло найрізноманітніших бактерій, зокрема патогенних. З цього боку використання ахатинів у «равликотерапії» може мати певний терапевтичний ефект, однак медичні дослідження такого явища відсутні.

Равликотерапія

Молюск морський заяць (аплизія)

Досліджуючи антибактеріальну й антивірусну дію різних біологічно активних речовин, виділених із морських і наземних равликів, учені встановили високу ефективність гемоціаніну — сполуки білка й міді. Гемоціанін є основним пігментом крові м’якунів і, як виявилось, здатен дуже ефективно знищувати різноманітні бактерії. Особливо високий результат продемонстрував гемоціанін, отриманий від морських равликів рапан, який, окрім бактерій, зупиняв розмноження вірусу Епштейна-Барр та вірусу простого герпесу в лабораторних умовах. Такі результати є дуже обнадійливими, адже супроти більшості вірусів не існує ефективних ліків. Низка досліджень також продемонстрували наявність протизапальної і протипухлинної дії великої кількості біологічно активних речовин, виокремлених із різних видів равликів. А от із задньозябрового слимака морського зайця (аплизії) вчені виокремили білок доластанін, який уже пройшов успішні доклінічні випробовування як ліки проти раку, зупиняючи ріст пухлин і утворення метастазів.

Окрім цього, учені дослідили білки бісусу («шовку молюсків») й розробили на їхній основі хірургічний клей, який надзвичайно міцно склеює живі тканини. Цей клей використовують під час операцій для новонароджених дітей, а в перспективі він може замінити хірургічні нитки.

скачать dle 11.0фильмы бесплатно
 
Даний матеріал відноситься до підручника "Тварини лікують 7 клас Драгулян", створено завдяки МІНІСТЕРСТУ ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ (МОН)

Коментарі (0)

Додавання коментаря

  • оновити, якщо не видно коду

Навігація