Войти
Закрыть

Практична робота 1 (відповіді) Стадник 2015 нове видання

ГДЗ 7 Клас , ГДЗ Географія 7 клас Стадник 2015 (Зошит для практичних робіт, нове видання)

 

Практична робота №1

1.

2.

3. Псі верхня Землі розділена на 24 часові пояси (із номерами від 0 до 23). Середня протяжність кожного поясу по довготі 15-ті градусів. Облік поясів ведеться з заходу 0 до сходу 23. У межах кожного часового поясу поясний час збігається з центральним меридіаном, що проходить через них. Поясний час у суміжних поясах відрізняється на одну годину.

Так, територія України розташована в трьох часових

поясів, але в країні діє час одного часового поясу — східноєвро­пейського.

4. 1° = 4 хв, 24 : 4 = 6, різниця в географічній довготі між Києвом та Харковом дорівнює 6°.

5 Якщо у Києві 12-та година дня, тоді у Сіднеї 20-та година, тому що Київ знаходиться у 2-му часовому поясі, а Сідней — у 10-му.

ВисновокДобове обертання Землі навколо своєї осі відбувається із заходу на схід. За годину всі точки планети (крім полюсів) повертаються на 15°. Доба є головною одиницею відліку часу. Її середня тривалість протягом року становить 24 години. На кожному меридіані час доби в певний момент неоднаковий, що пов’язано з нерівномірним освітленням Сонцем земної кулі. У практичній діяльності користуються поясним часом, тобто вся поверхня земної кулі умовно поділена меридіанами на 24 го­динні пояси, кожний шириною 15°. Пояси відлічують від Грин­віцького меридіана на схід, оскільки Земля обертається із за­ходу на схід.

Додаткові завдання

1 Туристична фірма може надати таку послугу. Земля обертаєть­ся із заходу на схід. Тоді як у Парижі — 24 години або Новий рік, над Атлантичним океаном поблизу Європи на 1 годину менше, поблизу Америки на 4 години менше. Тим часом у СІЛА менше на 5 годин. Якщо туристи зустрінуть Новий рік у Пари­жі, вони зможуть на літаку перелетіти до США і зустріти Новий рік ще раз у літаку над Атлантикою та ще раз — у США.

2 а) Якщо рухатися з заходу на схід через лінію зміни дат — через 180-й меридіан, можна потрапити у вчорашній день, б) Повний оберт навколо своєї осі Земля проходить за 23 години, 56 хв. і 4 сек. Близько 500 млн років тому доба була на 3,2 го­дини коротша від сучасної доби. Вчені припускають, що через 100 млн років доба стане довшою на 28 хв, а через мільярд — на 4 год 40 хв.

скачать dle 11.0фильмы бесплатно
 
Даний матеріал відноситься до підручника "ГДЗ Географія 7 клас Стадник 2015 (Зошит для практичних робіт, нове видання)", створено завдяки МІНІСТЕРСТУ ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ (МОН)

Коментарі (0)

Додавання коментаря

  • оновити, якщо не видно коду

Навігація