Войти
Закрыть

Тропічні пустелі й напівпустелі. Твердолистяні вічнозелені ліси та чагарники (відповіді)

ГДЗ 7 Клас , ГДЗ Географія 7 клас Кобернік, Коваленко 2015

 
1. Назвіть і покажіть на карті найбільші за площею пустелі й напівпустелі Африки.
Сахара - найбільша в світі. Протяжність її із заходу на схід становить 5150 км, а з півдня на північ - 2000 км. Східну частину Сахари становить посушлива лівійська пустеля. У центральній її частині розташовуються височини і гори. Кам'яниста західна цукру різноманітна по рельєфу.
Найдавніша в світі пустеля Намібія розташована на півдні Африки. Її клімат почав формуватися близько 25 мільйонів років тому, а завершився цей процес 4 мільйони років тому, коли пустеля стала омиватися холодним бенгальським течією.
2. Розкажіть, як рослини й тварини тропічних пустель пристосовані до суворих умов існування.
Колір дюн змінюється в міру просування від океану вглиб материка від золотисто - бежевого до червонувато - бурого. У прибережних зонах ростуть карликові молочай, акації і алое, але в самій пустелі виживають тільки лишайники.
3. Що таке оазиси? У яких місцях і чому вони утворюються?
Оазис — розташований біля природної водойми острівець рослинності посеред пустелі. Оази часто стають притулком для тварин і навіть для людини, якщо мають достатню площу.
Ці оази зрошуються дощовою водою, яка стікає зі схилів гір Сахарского Алтаю і, накопичуючись в долинах, утворює невеликі струмки. Майже всі оази Лівійської пустелі зрошуються підземними водами, бо в цих місцях рідко побачиш струмки, що біжать поверхнею землі.
4. Порівняйте природні умови саван і тропічних пустель. Чим вони подібні, у чому їх суттєва відмінність?
Перехід від саван до пустель пояснюється крайньої сухістю тропічного повітря. Тропічні пустелі займають величезну площу.
У внутрішніх частинах пустелі Сахара опадів не випадає іноді по кілька років. Користуючись кліматичної картою і текстом підручника, опишіть клімат тропічних поясів Африки.
У пустелях формуються пустельні тропічні ґрунти, майже позбавлені перегною.Великі площі кам’янистих і піщаних пустель взагалі позбавлені ґрунтового покриву. Рослинність Сахари надзвичайно бідна, а місцями, особливо в центральній частині, її немає зовсім.
Різкі добові і значні річні амплітуди температур викликають сильне фізичне вивітрювання. У Сахарі можна часто почути сильні вибухи, що нагадують гуркіт канонади віддаленій.
5. Чому в Африці є різні типи пустель: кам’янисті, піщані, глинисті?
Кам'яниста пустеля — підвищене плато, часто з краями, що круто обриваються, покрите тонким шаром уламкового матеріалу, що утворюється за рахунок руйнування корінних порід.
Піщані — на рихлих відкладеннях древньоалювіальних рівнин.
Глинисті — на низькогір'ях, складених соленосними мергелями і глинами.
6. Які природні зони Африки найкраще освоєні людиною? Поясніть, чому.
Найбільше освоєна саванна, оскільки там найкращі умови для життя.
скачать dle 11.0фильмы бесплатно
 
Даний матеріал відноситься до підручника "ГДЗ Географія 7 клас Кобернік, Коваленко 2015", створено завдяки МІНІСТЕРСТУ ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ (МОН)

Коментарі (0)

Додавання коментаря

  • оновити, якщо не видно коду

Навігація