Населення та політична карта (відповіді)
- 14-02-2023, 11:17
- 312
ГДЗ 7 Клас , ГДЗ Географія 7 клас Довгань, Стадник 2015
§ 18. Населення та політична карта
Пригадайте
Людські раси та їхні ознаки.
Раси:
Екваторіальна.
Негроїдна (африканська).
Австралоїдна.
Європеоїдна (кавказька).
Монголоїдна (азійська).
Основні види господарської діяльності людини.
Рибальство, сільське господарство, промисловість.
Запитання та завдання для самоперевірки
1. Представники яких рас складають населення Африки?
У яких районах материка проживають народи, що належать до різних рас?
В Африці проживають народи, що належать до двох основних рас. Представники південної гілки європеоїдної раси — араби та бербери — живуть переважно на півночі Африки. Для них характерні смаглява шкіра, темні волосся й очі, вузький ніс та овальне обличчя. На південь від Сахари живуть представники негроїдної раси.
2. Які райони Африки мають найвищу густоту населення?
Найбільша густота населення (1000 осіб на 1 км2) спостерігається в долині Нілу.
Чим це пояснюється?
Густо заселені узбережжя Гвінейської затоки і Середземного моря. На півдні Африки, у пустелях, густих лісах і високогір’ях густота населення дуже низька — менше 1 особи на 1 км2.
Кращими кліматичними умовами.
3. Коли і як почалася колонізація Африки європейськими державами?
Від XV ст. починається колонізація материка європейцями.
Які європейські держави мали на Африканському континенті найбільшу кількість колоній?
Англії, Франції, Бельгії, Португалії, Іспанії, Італії.
4. Які негативні наслідки колонізації доводиться долати молодим державам Африки?
Серед проблем, що гальмують розвиток молодих держав, першочерговими є проблеми голоду, економічної та культурної відсталості, надмірно високі темпи збільшення кількості населення, міжетнічні конфлікти.
Поміркуйте
Чому на сучасній політичній карті Африки кордони багатьох держав проведені прямими лініями?
Дуже давно Африка була колоніальною країною, тобто вона перебувала під владою кількох іноземних держав, які керували нею, як хотіли. Щоб не виникало ніяких непорозумінь, ці країни вирішили розділити територію Африки: зібралися, розклали перед собою мапу країни і стали ділити її, як кажуть «під лінійку» – малюючи прямі лінії олівцем. Так було набагато простіше, до того ж переділ не зайняв багато часу.
Практичне завдання
За політичною картою Африки визначте:
а) найбільші за площею держави материка;
Великими країнами Африки є Єгипет (столиця місто — Каїр), Нігерія (столиця місто — Абуджа), Південно-Африканська Республіка (столиця — місто Преторія), Ефіопія (столиця — місто Аддис-Абеба).
б) країни, які мають вихід до морів та океанів.
Мароко, Західна Сахара, Мавбританія, Ґвінея, Ліберія, Гана, Ніґерія, Габон, Анґола, Намбія, Південня Африка, Мозамбік, Танзанія, Кенія, Срмалі, Ємин, Судан, Єгипет, Лівія, Алжир, Сьєра-Леоне, Конґо, Камерун.
Працюємо самостійно
Використовуючи додаткові джерела інформації, підготуйте повідомлення за однією з тем: «Особливості культури та способу життя одного з народів Африки», «Релігійні вірування африканців», «Видатні африканські діячі культури, мистецтва, спорту».
Ці релігії широко поширені в Африці і часто адаптовані до африканських культурним особливостям і місцевими віруваннями.
християнство
Іслам
іудаїзм
індуїзм
буддизм
Сіхізм
Африканські традиційні релігії, сповідуванні приблизно 15% африканців, включають в себе різноманітні вистави, які стосуються фетишизму, анімізму, тотемізму, культу предків і культу вождів. Деякі релігійні уявлення є загальними для багатьох африканських етнічних груп, але зазвичай вони унікальні для кожного етносу.
Багато африканських християни і мусульмани поєднують в своїх релігійних уявленнях деякі аспекти традиційних релігій.
Африканські традиційні релігії лягли в основу вуду (який успадкував велику кількість рис Йорубська релігії), а також кандомбле в Бразилії.
Буддистів в Африці не дуже багато. Вони зосереджені в основному в Східній і Південній Африці. Громади буддистів є в ПАР, Буркіна-Фасо, Камеруні, Кот-Д'Івуарі, Кенії, Гані, Малі, Сенегалі, Танзанії, Замбії, Зімбабве та Республіці Конго.
В Африці багато послідовників ісламу. Це домінуюча релігія в Північній Африці; сильні її позиції в Західній Африці (зокрема, в Кот-Д'Івуарі), північній частині Гани, на південному заході і півночі Нігерії, в Північно-Східній Африці (Африканський Ріг) і вздовж східного узбережжя континенту. Як і християнство, іслам проник на континент через Ефіопію і поширився з перськими й арабськими купцями через Єгипет і Синайський півострів.
У порівнянні з ісламом, християнством або іудаїзмом історія індуїзму в Африці дуже коротка. Проте, індуїсти в Африці присутні ще з доколоніального періоду і навіть середньовіччя. Індуїзм почав проникати в Африку з індійськими моряками, які торгували на східному узбережжі; пізніше їх почали витісняти португальські купці. Фактично пустити коріння індуїзм зміг тільки з розширенням володінь Британської імперії, колонізували значну частину Старого Світу - і Індію в тому числі. Безліч індійських солдатів на службі Британії осіли в колоніях Південної і Східної Африки; там же і знаходяться найбільші комуни індуїстів (ПАР, Танзанія, Кенія, Нігерія, Замбія, а також Зімбабве, Сомалі і Ботсвана). Наприклад, в Лагосі (Нігерія) в 1993 році перебувало близько 25 тис. Індуїстів, в основному новонавернених і прибулих з уже незалежної Індії.
Африканські сикхи зосереджені в основному в Східній Африці: Кенія, Танзанія і Уганда об'єднані в одну Східно-Африканську громаду сикхів. На 2004 рік в цьому регіоні числилося понад 50 тисяч сикхів
Християнство в Африці нараховує дві тисячі років. Помітна нині в Єгипті, Ефіопії та Еритреї Коптська Православна Церква була заснована, за переказами, апостолом Марком приблизно в 42 році. Місіонерська активність під час колоніального періоду, так само як і діяльність євангелістів і п'ятидесятників в наші часи, надійно зміцнила християнство в Африці, зокрема в Центральній, Південній та Східній Африці, а також в районі Гвінейської затоки. Християнство в Африці сильно зміцнило свої позиції за останні сто років: в 1900 році у всій Африці налічувалося близько 9 мільйонів християн, а до 2000 року їх було вже 380 мільйонів.
Коментарі (0)