Стихійні явища природи, екологічні проблеми та природоохоронні території Африки (відповіді)
- 10-04-2023, 15:19
- 215
ГДЗ 7 Клас , ГДЗ Географія 7 клас Кобернік, Коваленко 2015
1. Які природні явища називають стихійними?
Події в природі, які проявляються як могутня руйнівна сила, називають стихійними явищами. До них належать посухи, землетруси, виверження вулканів, повені.
Назвіть стихійні явища природи Африки, які несуть загрозу материку та людям.
В Африці стихійними явищами природи є насамперед постійні посухи. Це тривалий період нестачі опадів, переважно за високої температури та низької вологості повітря. Особливо часто посухи трапляються в зоні саван Північної і Східної Африки. Посухи супроводжуються суховієм — вітром, який переносить жарке й сухе повітря, а також безліч дрібних порошинок піску та пилу на тисячі кілометрів. Посухи та суховії призводять до втрат урожаю сільськогосподарських культур, знищення пасовищ і, як наслідок, спричинюють голод у багатьох країнах Африки. Піщані бурі в пустелях засипають піском колодязі, караванні шляхи.
Великої шкоди завдає нашестя сарани
2. Які екологічні проблеми виявляються в Африці найгостріше?
Складні ситуації, які виникають унаслідок втручання людини в природні процеси й призводять до порушення рівноваги природних комплексів.
3. З якою метою створюють природоохоронні території? Наведіть приклади таких територій в Африці.
Природні заповідні території — це ділянки суходолу чи моря, на яких зберігається в природному стані весь природний комплекс або його окремі компоненти. На цих територіях господарська діяльність заборонена або повністю, або окремі її елементи.
Лідерами за кількістю об’єктів Світової спадщини є Ефіопія, Марокко, Туніс, Алжир, Єгипет, Танзанія та Південна Африка. Найбільше природних об’єктів Світової спадщини знаходиться в Південній і Східній Африці в зоні саван і рідколісся.
4. Поміркуйте, які частини Африки та з яких причин найбільше страждають від господарської діяльності людини.
Однією з великих екологічних проблем Африки є поступове збільшення території пустель. Наприклад, пустеля Сахара щороку просувається на південь смугою завширшки 5-7 км, що спричинено діяльністю людини: вирубуванням лісів, знищенням трав’яного покриву під час надмірного випасання худоби. Опустелення відбувається досить швидко. Заходи, покликані запобігти цьому процесу (створення спеціальних загород, насадження дерев тощо), поки що неефективні.
5. Охарактеризуйте екологічні проблеми кожної з природних зон Африки та запропонуйте можливі шляхи їх подолання
Щоб зупинити наступ Сахари на савану, уряди прилеглих країн домовилися про створення так званого зеленого поясу — території завширшки 20-30 км, де висаджуються фінікові пальми, акації, вічнозелені австралійські евкаліпти.
Даний матеріал відноситься до підручника "ГДЗ Географія 7 клас Кобернік, Коваленко 2015", створено завдяки МІНІСТЕРСТУ ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ (МОН)
Коментарі (0)