Політична карта світу, її елементи та процес формування. Державний лад: форми правління та адміністративнотериторіальний устрій країн (відповіді)
- 30-01-2023, 21:49
- 241
ГДЗ 8 Клас , ГДЗ Географія 8 клас Гільберг, Паламарчук 2021
§ 8. Політична карта світу, її елементи та процес формування. Державний лад: форми правління та адміністративно-територіальний устрій країн
Запитання та завдання1. Порівняйте політичну й фізичну карти світу. Що в них спільного? Які між ними існують відмінності?
Політична карта — тематична географічна карта, на якій відображено територіально-політичний поділ світу, материків або окремих регіонів із зазначенням меж держав та інших адміністративно-територіальних одиниць. На ній також можуть бути показані столиці та найбільші міста держав. Політична карта відображає вибрані політичні аспекти окремих держав чи регіонів.
Фізичну карти світу — зображення території земної поверхні на площині, побудоване у певному масштабі та проекції, виконане за допомогою умовних знаків.
2. Які ділянки державного кордону України відіграють провідну роль у встановленні зовнішніх зв’язків з іншими країнами світу?
Державний кордон України — державний кордон, лінія на поверхні землі та вертикальна поверхня, що проходить по цій лінії, що визначають межі державного суверенітету України над власними територією, водами, природними ресурсами в них і повітряним простором над ними.
Охороною Державного кордону України на суші, морі, річках, озерах та інших водоймах займається Державна прикордонна служба України, — у повітряному та підводному просторі — Збройні сили України.
Україна межує з сімома країнами: Польща, Словаччина, Угорщина, Румунія, Молдова, Росія і Білорусь.
Загальна протяжність українського кордону становить 6992,982 км.
3. Чим відрізняються поняття «територія суходолу» і «державна територія країни»? Назвіть складові державної території.
Суходіл, суша — частина земної поверхні, що не вкрита морями й океанами (материки й острови). До суходолу не належать внутрішні водойми: озера й водосховища. Загальна площа суші на Землі — понад 149 млн км² (29,2 % поверхні). Середня висота над рівнем моря — 875 метрів, максимальна — 8 848 м (Джомолунгма).
Територія держави — обмежена кордонами частина земної кулі, що знаходиться під суверенітетом певної держави.
До складу території входить власне простір суші, а також острови й архіпелаги у відкритому морі, її надра (до технічно доступної глибини), континентальний шельф, повітряний простір над землею і водною територією, внутрішні і територіальні води (до 12 морських миль).
4. Поясніть, коли вживають поняття «країна», а коли — «держава».
Країна — територія з визначеними кордонами й населенням, яка в політико-географічному аспекті може мати державний суверенітет або бути залежною.
Держава — суверенне політичне утворення з визначеною територією, господарством і політичною владою.
5. Поясніть, які функції виконують державні кордони України.
Кордони країн склалися історично. Згідно з нормами міжнародного права вони є непорушними, забороняється насильницьке захоплення чужих територій. Усі конфлікти й суперечки мають вирішуватися мирним шляхом.
Державний кордон — лінія на поверхні землі (суходолу або водного простору) та уявна вертикальна поверхня, яка проходить через неї в повітряному просторі й у надрах землі, що визначає межу території держави й відокремлює її від інших держав і відкритих морів.
Даний матеріал відноситься до підручника "ГДЗ Географія 8 клас Гільберг, Паламарчук 2021", створено завдяки МІНІСТЕРСТУ ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ (МОН)
Коментарі (0)