Войти
Закрыть

Корисні копалини України, їхня класифікація за використанням, закономірності поширення. Паливні корисні копалини (відповіді)

ГДЗ 8 Клас , ГДЗ Географія 8 клас Гільберг, Паламарчук 2021

 
§ 16. Корисні копалини України, їхня класифікація за використанням, закономірності поширення. Паливні корисні копалини
Запитання та завдання
1. На які групи поділяють корисні копалини залежно від їх використання?
За промисловим використанням виділяють такі групи корисних копалин: металічні (рудні), неметалічні (нерудні), горючі (паливні) й гідромінеральні. За значенням корисні копалини поділяються на загальнодержавного і місцевого значення.
2. Чим пояснюється розмаїття видового складу корисних копалин в Україні?
Великою протяжністю і ти які тектонічні плити.
3. Охарактеризуйте поняття «паливні корисні копалини». Які паливні корисні копалини є в Україні, зокрема у вашій області?
Паливні або горючі корисні копалини – це природні та мінеральні речовини, які використовуються для виділення енергії тепла та інших корисних речовин. А простіше – добре горять і виділяють багато тепла. Властивості: ... При горінні світиться яскравим полум'ям, але дає менше тепла, ніж нафта і газ.
Вугілля є єдиною вуглеводневою викопною сировиною, запаси якої можуть забезпечити потреби промисловості й енергетики України в найближчі 200—500 років.
На початку XXI ст. основні поклади горючих сланців (3,7 млрд т). були зосереджені на межі Кіровоградської і Черкаської областей у Бовтиській западині й пов'язані з гірськими породами палеогену. Виділено 5 горизонтів потужністю 2-40 м, що залягають на глибинах 180—500 м. Вміст керогену — 30-40 %, вихід смол — 10-20 %, зольність — 50-60 %, теплота згоряння — 10-16 МДж/кг. Поклади виявлено також у межах Дніпровсько-Донецької западини, Волино-Подільської плити, в Карпатах і Кримських горах. Менілітові сланці у великій кількості залягають у Карпатах. Станом на 2019 рік горючі та менілітові сланці України не використовуються в якості паливно-енергетичної сировини.
На початок XXI ст. в Україні було понад 2500 родовищ торфу (Держбалансом враховувалося понад 1560). Запаси станом на 2017 р. складають 2,04 млрд т., площа в межах промислової глибини — 566,8 га. Поклади торфу розміщені в основному у Волинській, Рівненській, Київській, Чернігівській і Львівській областях.
4. Чому Україна періодично закуповує вугілля за кордоном, якщо має власні запаси кам’яного й бурого вугілля?
Тому що він вже скоро вичерпає свої запаси, і із за цього Україна старається періодично закуповувати вугілля за кордоном.
5. Назвіть і покажіть на карті основні нафтогазоносні райони України.
У межах України є три нафтогазоносні регіони:
східний — Дніпровсько-Донецька западина
західний — Західноукраїнський регіон Волино-Подільська газонафтоносна провінція Передкарпатська нафтогазоносна провінція Карпатська складчаста нафтоносна область...
Південно-Кримська нафтогазоносна провінція.скачать dle 11.0фильмы бесплатно
 
Даний матеріал відноситься до підручника "ГДЗ Географія 8 клас Гільберг, Паламарчук 2021", створено завдяки МІНІСТЕРСТУ ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ (МОН)

Коментарі (0)

Додавання коментаря

  • оновити, якщо не видно коду

Навігація