Вплив природно-кліматичних умов на здоров’я та господарську діяльність людини. Охорона атмосферного повітря (відповіді)
- 30-01-2023, 21:55
- 225
ГДЗ 8 Клас , ГДЗ Географія 8 клас Гільберг, Паламарчук 2021
§ 22. Вплив природно-кліматичних умов на здоров’я та господарську діяльність людини. Охорона атмосферного повітря
Запитання та завдання1. Як природно-кліматичні чинники впливають на розвиток сільського господарства?
Зміна клімату вже впливає на сільське господарство, та цей вплив розподілений вкрай не рівномірно. Майбутні зміни клімату негативно вплинуть на сільське господарство у тропічних широтах, в той час як зміни в північних широтах можуть мати як позитивний так і негативний характер.
Сільське господарство також має вплив на зміну клімату, це викиди парникових газів, а також розорювання земель не сільськогосподарського призначення, наприклад вирубування лісів, та використання землі під сільськогосподарські угіддя. У 2010 році викиди парникових газів від ведення сільського господарства, лісового господарства та інших видів землекористування склали майже 25% від загальної кількості. Саме сільське господарство є основним джерелом збільшення концентрації метану та оксиду азоту в атмосфері планети.
2. Чому рух транспорту залежить від природно-кліматичних чинників?
Функціонування транспорту у високій мірі залежить від природних чинників. Певною мірою на рух транспортних засобів впливають метеорологічні умови, які можуть істотно ускладнити і навіть призупинити роботу транспорту.
Ці умови характеризують стан атмосфери і атмосферних процесів. До таких умовам ставляться температура, тиск, вогкість повітря, вітер, хмарність і опади, тумани, грози, і навіть тривалість сонячного сяйва, температура і моральний стан ґрунту, висота снігового покрову та інших. Метерологічні умови серйозно впливають, як, наприклад, негативна температура і сніговий покрив в зимовий період, і короткочасно що з'являються - опади, туман, ожеледь
Стан ґрунту є важливою умовою функціонування й регулювання доріг, діючих всесезонно. У весняний період ґрунт дорожнього земляного полотна набирає вологу, та її міцність знижується. Розжиженний ґрунт надає слабке опору навантаженні, створюваної колесами автомобіля на дорожню одяг, що під їх впливом прогинається, а після зняття навантаження повертається у колишній стан. Саме тоді, що є самим несприятливим для експлуатації, дорога виконує своїх функцій більшою мірою з допомогою дорожнього одягу і піддається руйнації.
Транспортна безпеку найбільшою мірою залежить від наявності й правничого характеру опадів, які визначають дальність видимості, погіршуються зчіпні якості шин з дорожнім покриттям. Температура і моральний стан ґрунту впливають до можливості використання коштів і терміни існування автодоріг в Україні.
3. Як природно-кліматичні чинники впливають на побут людини?
На здоров’ї людини позначаються сезонні зміни сонячної енергії, характер атмосферної циркуляції, переміщення різних типів повітряних мас.
4. У яких регіонах України частіше спостерігаються несприятливі природні процеси? Чому?
На низовинних територіях в умовах значного зволоження поширюється процес заболочування. Найбільш заболоченою є північна частина Волинського й Житомирського Полісся.
Під час сильних дощів можуть розвиватися водно-ерозійні процеси (змивання й розмивання ґрунтів). У південно-східній частині України поширена вітрова ерозія. В Українських Карпатах і Кримських горах у період відлиги можуть сходити снігові лавини, а навесні відбуваються зсуви ґрунту й гірських порід. З лінійною ерозією пов’язане утворення ярів.
Даний матеріал відноситься до підручника "ГДЗ Географія 8 клас Гільберг, Паламарчук 2021", створено завдяки МІНІСТЕРСТУ ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ (МОН)
Коментарі (0)