Ландшафт як просторово-цілісна система. Карта «Ландшафти України». Антропогенні ландшафти (відповіді)
- 30-01-2023, 21:58
- 287
ГДЗ 8 Клас , ГДЗ Географія 8 клас Гільберг, Паламарчук 2021
§ 32. Ландшафт як просторово-цілісна система. Карта «Ландшафти України». Антропогенні ландшафти
Запитання та завдання1. Що називають ландшафтом? Яка наука вивчає ландшафти? Чому важливо знати особливості ландшафтів?
Ландшафт — конкретна територія, однорідна за своїм походженням та історією розвитку, неподільна за зональними і азональними ознаками, що має єдиний геологічний фундамент, однотипний рельєф, спільний клімат, подібним сполученням гідротермічних умов, ґрунтів, біоценезів і певною структурою.
Ландшафтознавство — розділ фізичної географії, що вивчає складні природні і природно-антропогенні геосистеми — ландшафти як частини географічної оболонки Землі. Включає вчення про основні закономірності фізико-географічної дифференціації, фізико-географічне районування і власне вчення про географічний ландшафт.
2. Що таке природний ландшафт, антропогенний ландшафт?
Природний ландшафт — цілісна частина ландшафтної оболонки Землі, що утворилася в результаті складної й тривалої взаємодії основних геокомпонентів планети в певних умовах середовища, і як наслідок - набула характерного вигляду в просторі.
Антропогенний ландшафт — це різні форми прояву людської діяльності в ландшафті.
3. Чим зумовлене різноманіття ландшафтів на території України?
Сучасна зональність ландшафтів України сформувалася до початку антропогенного періоду. Вважають, що 3 млн років тому на території України існували лише дві природні зони — лісова й лісостепова, а пізніше з’явилася ще одна — степова. Ці давні ландшафти називають палеоландшафтами. Протягом антропогенового періоду розвивалися два типи палеоландшафтів: холодні (льодовикові) і теплі (міжльодовикові).
4. Які класи ландшафтів виокремлюють у межах України? Чому?
В межах України по спільності морфоструктурних рис виділяють два класи ландшафтів: рівнинні і гірські. Основні риси ландшафтної структури території України визначаються її розташуванням переважно в помірному поясі.
5. Назвіть одиниці фізико-географічного районування.
Фізико-географічне районування - це виявлення порівняно однорідних за природними умовами регіонів, які відрізняються своєю ландшафтною структурою. Виділяють такі одиниці фізико-географічного районування: країна, зона, підзона, провінція, область.
6. Що таке фізико-географічна країна?
Фізико-географічна країна — територіальний регіон Земної поверхні, що володіє внутрішньою єдністю й своєрідними рисами природи (наприклад Левант, Кавказ, Крим). Процес їхнього виявлення — одна з форм синтезу у фізичній географії.
7. На які природні зони поділяють рівнинну частину України?
Рівнинна територія України - це частина Східноєвропейської фізико-географічної країни з чітко вираженою широтною зональністю. Тут виділяють три природні зони: мішаних хвойно-широколистих лісів, лісостепову та степову.
Даний матеріал відноситься до підручника "ГДЗ Географія 8 клас Гільберг, Паламарчук 2021", створено завдяки МІНІСТЕРСТУ ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ (МОН)
Коментарі (0)