Паливні корисні копалини (відповіді)
- 30-01-2023, 23:00
- 278
ГДЗ 8 Клас , ГДЗ Географія 8 клас Бойко, Дітчук 2021
20. Паливні корисні копалини
1. Чим пояснюється різноманітний видовий склад корисних копалин України?Поєднання різновікових (від архею до кайнозою) структурних елементів, що сформувалися внаслідок впливу всіх властивих становленню земної кори процесів, зумовило широкий діапазон корисних копалин, що становлять мінерально-сировинну базу країни.
2. За запасами яких копалин Україна входить до числа провідних країн Європи?
Зокрема, за запасами й видобутком залізних, марганцевих, титано-цирконієвих руд, багатьох видів неметалічної сировини Україна наприкінці XX ст. посідала провідне місце серед країн пострадянського простору, Європи й світу.
3. Як розрізняють корисні копалини за господарським призначенням?
Корисні копалини є для будівнцитва будівель, для утримування людей (тепло-вугілля), є для покращення ґрунту ( тобто органчіні корисні копалини).
4. Розкажіть про особливості вуглевидобутку в Донбасі.
Нині, в умовах збройного протистояння, що виникло на сході України, видобуток кам’яного вугілля різко скоротився, чимало шахт занедбано чи знищено, їхні вирубки затоплено підземними водами. Певні перспективи розвитку вуглевидобутку має Західний Донбас (Дніпропетровська область).
5. Які регіони в Україні є перспективними щодо видобутку нафти й газу?
У межах України є три нафтогазоносні регіони:
- східний — Дніпровсько-Донецька западина
- західний — Західноукраїнський регіон Волино-Подільська газонафтоносна провінція Передкарпатська нафтогазоносна провінція Карпатська складчаста нафтоносна область ...
- Південно-Кримська нафтогазоносна провінція.
6. Чому Україна належить до країн, що слабо забезпечені нафтою та газом?
За міжнародними показниками, Україна не бідна в енергетичному відношенні держава: при території, що дорівнює 0,4% світової, сировинні запаси надр України складають 5% світових.
Територія України відноситься до одного з найстаріших у світі районів видобутку нафти. Про її наявність у надрах України відомо давно. Ще в ІІІ ст. до н.е. на Керченському півострові відзначали прояви нафти. У Галичині в XІІІ ст. застосовували «скельне масло», тобто нафту, яку використовували для медичних потреб і змащування коліс возів.
Даний матеріал відноситься до підручника "ГДЗ Географія 8 клас Бойко, Дітчук 2021", створено завдяки МІНІСТЕРСТУ ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ (МОН)
Коментарі (0)