Кліматотвірні чинники (відповіді)
- 30-01-2023, 23:01
- 248
ГДЗ 8 Клас , ГДЗ Географія 8 клас Бойко, Дітчук 2021
23. Кліматотвірні чинники
1. Під дією яких кліматотвірних чинників формується клімат України?Україна розташована у помірному кліматичному поясі в області помірно континентального клімату.
Клімат України формується під дією кліматотвірних чинників, які поділяються на космічні (радіація Сонця, випромінювання інших зірок) і планетарні (загальна циркуляція повітряних мас, географічне положення території, її рельєф та характера підстилаючої земної поверхні, віддаленість території від океанів і морів).
2. Які типи клімату сформувалися в нашій країні?
Згідно з класифікацією Алісова територія України має лише два типи клімату: помірно континентальний майже на всій території та середземноморський клімат на Південному узбережжі Криму.
3. У якому напрямку і чому зростає континентальність клімату в Україні?
України континентальність клімату наростає з північного заходу на південний схід, відповідно континентальність більш виражена в східних областях (менша кількість опадів, суворіші зими й спекотніше літо).
4. Чому в Україні чітко виражені пори року?
Тому, що Україна знаходиться в помірному кліматичному поясі, і немає переваги теплих або холодних пір року і відносно, вони однаково чітко всі виражені.
5. Поясніть, чому південні райони України за рік отримують більше сонячної енергії, ніж північні.
Південь країни отримує за рік більше сонячної радіації, ніж північ, оскільки полуднева висота Сонця на півдні щодня вища, ніж на півночі. А тому західні території України, де спостерігається більше хмарних днів, отримують протягом року менше сумарної сонячної радіації, ніж східні території на тих самих широтах.
6. Що таке сумарна сонячна енергія?
Сумарна радіація — сукупність прямої і розсіяної сонячної радіації, що надходить у природних умовах на земну поверхню. Вона залежить від географічної широти, висоти над рівнем моря, прозорості атмосфери і хмарності.
7. Як підстильна поверхня впливає на поглинання і перетворення сонячної енергії? Що таке альбедо?
Рівнинність території України сприяє вільному проникненню і поширенню над нею помірних морських і континентальних повітряних мас, значна протяжність України в меридіональному напрямку зумовлює трансформацію морських повітряних мас у континентальні з просуванням на схід. Українські Карпати і Кримські гори перешкоджають проникненню холодного арктичного та помірного континентального повітря в Закарпаття і на Південний берег Криму. Вологе повітря затримується на навітряних схилах гір. Гори посилюють висхідні рухи повітря, над ними формується більша хмарність і випадає більше опадів, ніж на рівнині. Навіть над низькими Донецькою та Приазовською височинами річна сума атмосферних опадів, як і кількість гроз і туманів, більша порівняно з навколишніми районами.
Даний матеріал відноситься до підручника "ГДЗ Географія 8 клас Бойко, Дітчук 2021", створено завдяки МІНІСТЕРСТУ ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ (МОН)
Коментарі (0)