Азовське море (відповіді)
- 30-01-2023, 23:08
- 212
ГДЗ 8 Клас , ГДЗ Географія 8 клас Бойко, Дітчук 2021
45. Азовське море
1. Якими особливостями вирізняється Азовське море серед морів світу?Особливістю Азовського моря є його майже повна відокремленість від Світового океану. Через Керченську протоку довжиною близько 41 км при ширині від 4 до 45 км відбувається обмін водою з Чорним морем в незначній кількості. Головними джерелами постачання води є ріки і природні опади.
2. Користуючись картою, визначте протяжність Азовського моря із заходу на схід та з півночі на південь.
Розміри його з заходу на схід 160 км, а з півночі на південь - 117 км, загальна площа 2540 кв. км, максимальна глибина 3 метри.
3. Дайте порівняльну характеристику температурного режиму і солоності вод Азовського та Чорного морів.
1) Чорне море є внутрішньоконтинентальним морем Атлантичного океану. Море займає площу 420,3 тис. км2, об'єм водної маси становить 547 тис, км3. Середня глибина моря становить 1256 м, а максимальна - 2245 м. Солоність поверхневих вод моря становить 17-18 %о, біля дна вона збільшується до 22-22,5 %о. Температура чорноморської води біля поверхні підвищується влітку до 24-26°С, в мілководних затоках - іноді до 29°С, взимку вона знижується до 5-7°С, а у північно-західній частині -ДО нуля і навіть нижче (з утворенням льоду). Температура глибинних вод протягом року зберігається майже без змін і становить 9°С. Чорне море - унікальне через наявність у ньому сірководню. У Чорному морі живе понад 660 видів рослин та понад 180 видів риб.
2) Азовське море майже повністю відокремлене від Світового океану. Площа Азовського моря - 39 тис. км2, об'єм води - 290 кмЗ. Пересічна глибина - 7,4 м, максимальна - 15 м. Азовське море - наймілководніше серед морів Землі. Температура води в Азовському морі протягом року біля поверхні коливається від 32°С (у липні) до 1°С (у січні-лютому). Максимальні літні температури бувають лише в деяких мілководних районах біля узбережжя, а пересічно вони не перевищують 28°С. Середня температура у липні-серпні дорівнює 24-25°С, а взимку - близька до 0°С. Замерзання починається у грудні, як правило, з найопрісненішої Таганрозької затоки. Солоність вод Азовського моря знижується від Керченської протоки (тут поблизу дна вона досягає 17,6 %о ) до Таганрозької затоки (до 8-4%о ), середня солоність моря наближається до 14%о. Серед рослин переважають діатомові водорості, бурі, червоні, зелені водорості, морська трава, мікроводорості. Тваринний світ нараховує близько 400 видів - від одноклітинних до риб і ссавців. Своєрідною унікальною затокою є Сиваш.
3) Чорне й Азовське моря — найвіддаленіші від Світового океану. Площа їхнього водозбірного басейну набагато перевищує площу самих морів. Цим зумовлена надзвичайна чутливість їх до впливу людської діяльності. Протягом останніх десятиліть відбувались евтрофікаційні процеси, забруднення морського шельфу токсичними речовинами, абразія берегів, зменшення біологічної різноманітності й рибних запасів, значні втрати рекреаційних ресурсів. Особливе занепокоєння викликає екологічний стан Азовського моря. Основними джерелами його забруднення є 66 промислових підприємств міста Маріуполя.
4. У чому полягають подібність і відмінність органічного світу Чорного і Азовського морів?
Спільне:
Береги України омивають Чорне та Азовське моря;
- зменшення вільного кисню в морській воді, через що цвіте вода, гинуть риба, молюски, водорості;
- зниження біологічної продуктивності;
- надмірне надходження промислових, побутових і сільськогосподарських забруднень, що призводить до нагромадження мертвої органічної речовини і збільшення вмісту сірководню.
Відмінне:
- Чорне море само по собі, як і його прекрасні береги, надзвичайно гарне. Середземноморське узбережжя: Далмація, Рив'єра, Кампанія і Сицилія, Мальорка і Каталонія - чарівні казкові місця, але Кримське узбережжя їм пі u чому не поступається.
- Азовське море красою не вражає. Вода в ньому каламутна, тьмяна, зеленувато-бурого кольору. Береги толі, низькі, значною мірою глинисто-піщані. За кілька годин, а найбільше за добу, його можна пересікти уздовж і впоперек. Тай глибина у цього моря просто сміховинна - близько 14 м. До того ж це максимальна глибина, а середня лише 6,7 м. Хіба це море! Давні греки називали його "Меотійським болотом".
5. Чим зумовлені екологічні проблеми Азовського моря? Назвіть шляхи їх подолання.
Екологічні проблеми Азовського моря: Збільшення солоності води; Хімічне забруднення; Біологічне забруднення; Надмірний вилов риби; Незбалансованість господарської діяльності. В море щорічно скидають по 20 куб. км стічних вод, що містять сполуки важких металів, до 90 тис.
Даний матеріал відноситься до підручника "ГДЗ Географія 8 клас Бойко, Дітчук 2021", створено завдяки МІНІСТЕРСТУ ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ (МОН)
Коментарі (0)