Войти
Закрыть

Визначення напрямків, відстаней та висот точок за топографічною картою (відповіді)

ГДЗ 8 Клас , ГДЗ Географія 8 клас Довгань, Стадник 2021

 
§ 7. Визначення напрямків, відстаней та висот точок за топографічною картою
Запитання та завдання для самоперевірки
1. Назвіть основні кути орієнтування. Поясніть принципи їх вимірювання. Укажіть, де розміщена інформація про величину магнітного схилення та зближення меридіанів.
Для орієнтування на місцевості використовують так звані кути орієнтування. Один із них вам відомий. Це азимут — кут між напрямком на північ і заданим напрямком, відкладений за годинниковою стрілкою. Азимути вимірюються від 0° до 360°.
На місцевості азимут визначають за допомогою компаса. Магнітна стрілка компаса розташовується вздовж магнітного меридіана та вказує на магнітний полюс. Кут між напрямком магнітного меридіана та напрямком на певний предмет називають магнітним азимутом (Ам).
На карті за допомогою транспортира вимірюють істинний (географічний) азимут (Аі ) — кут, відкладений за годинниковою стрілкою між північним напрямком істинного (географічного) меридіана та напрямком на певний орієнтир.
Магнітний та істинний азимути здебільшого неоднакові, оскільки географічний і магнітний полюси не збігаються. Між ними утворюється кут, який називають магнітним схиленням (МС). Воно може бути східним або західним (відповідно до напрямку, у якому північний кінець магнітної стрілки відхиляється від північного кінця істинного меридіана).
Залежність між істинним та магнітним азимутами виражається формулою: Аі=Ам + МСсх, Аі=Ам –МСзах
2. Сформулюйте послідовність дій під час вимірювання відстаней за картою.
Для того щоб визначити на карті відстань між будь-якими об’єктами, потрібно виміряти на карті лінійкою або циркулем-вимірювачем відстань між ними в сантиметрах і помножити отримане число на величину масштабу. Без будь-яких розрахунків відстань за картою можна визначити, використовуючи лінійний масштаб. Для цього достатньо виміряти циркулем відстань між заданими точками на карті, прикласти циркуль із цією відстанню до лінійного масштабу та прочитати за написами величину в метрах або кілометрах, що відповідає відстані на місцевості. Для визначення довжини кривих та хвилястих ліній використовують спеціальний прилад — курвіметр. У разі відсутності курвіметра довжину хвилястої лінії можна виміряти циркулем-вимірювачем, «прокрокувавши» її невеликим розхилом. Помноживши кількість «кроків» на довжину розхилу, отримаємо довжину лінії.
3. Розкажіть про особливості визначення абсолютних висот за топографічною картою
Рельєф місцевості наноситься на топографічні карти горизонталями, що доповнюються абсолютними позначками та бергштрихами. Деякі абсолютні висоти точок та об’єктів позначені точкою та числом. Наприклад, абсолютна висота гори Південна дорівнює 136,7 м.
Якщо точка розміщена на підписаній горизонталі, то її абсолютна висота збігається з позначкою цієї горизонталі. Якщо ні, то її висоту обчислюють за висотою перерізу рельєфу, значення якої вказується в допоміжному оснащенні топографічної карти під південною рамкою карти. Так, висота вежі мобільного зв’язку у квадраті 4651 складає 135 м. Якщо точка розташована між суміжними горизонталями, вираховують її перевищення щодо нижчої горизонталі та додають до абсолютної висоти цієї горизонталі.скачать dle 11.0фильмы бесплатно
 
Даний матеріал відноситься до підручника "ГДЗ Географія 8 клас Довгань, Стадник 2021", створено завдяки МІНІСТЕРСТУ ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ (МОН)

Коментарі (0)

Додавання коментаря

  • оновити, якщо не видно коду

Навігація