Електроенергетика України (відповіді)
- 27-01-2023, 12:13
- 231
ГДЗ 9 Клас , ГДЗ Географія 9 клас Бойко, Дітчук 2022
§ 22. Електроенергетика України
1. Які складники електроенергетики є провідними в Україні? Чим це зумовлено?Майже 40% всієї електроенергії в Україні виробляють теплові електростанції різної потужності. 11 ядерних реакторів виробляють 55 % від загальної кількості. Гідроелектростанції (ГЕС і ГАЕС) забезпечують у різні роки від 5 до 10% від загального виробництва електроенергії в Україні. Частка відновлювальних джерел енергії сьогодні становить лише 1 % загального виробництва електроенергії країни.
2. Назвіть чинники, шо впливають на розміщення великих ТЕС і ТЕЦ в Україні.
Ці станції розміщують поблизу джерел палива і споживача. Найбільші ТЕС розташовані у Придніпров’ї - Запорізька, Криворізька, Придніпровська, на Донбасі - Вуглегірська, Слов’янська, Курахівська, Зуївська, Старобешівська, Луганська, у Київській (Київська, Трипільська) та Харківській (Зміївська) областях. Поза цими регіонами велику потужність мають також Ладижинська, Добротвірська, Бурштинська ТЕС. У багатьох містах і на великих підприємствах діють теплоелектроцентралі (ТЕЦ), які, окрім електроенергії, виробляють ще й теплову енергію, необхідну для промислових технологічних процесів та комунальних потреб.
3. Які переваги й недоліки мають ГЕС у виробництві електроенергії?
Великі ГЕС в Україні побудовані на рівнинних річках, що має свої негативні наслідки: вилучення з обігу великих площ сільськогосподарських угідь внаслідок їх затоплення, підтоплення і засолення земель уздовж водосховищ, «цвітіння» води у них тощо. Подальший розвиток гідроенергетики в Україні потребує реконструкції і технічного вдосконалення гідровузлів (ГЕС і ГАЕС), заміну застарілого обладнання на новітнє високотехнологічне.
4. Розкажіть про види альтернативної електроенергетики, що розвинені в Україні.
Залежність України від імпорту основних енергоносіїв змушує розвивати альтернативну енергетику, пов’язану з використанням відновлюваних джерел - енергії вітру, Сонця, земних надр (геотермальної), біомаси. їхня частка сьогодні становить лише 1 % загального виробництва електроенергії країни, що суттєво менше, ніж у багатьох країнах світу. Проте за темпами розвитку сонячної і вітрової електроенергетики Україна останнім часом перебуває серед світових лідерів.
Даний матеріал відноситься до підручника "ГДЗ Географія 9 клас Бойко, Дітчук 2022", створено завдяки МІНІСТЕРСТУ ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ (МОН)
Коментарі (0)