Узагальнення до розділу 5. Розмаїття України
- 28-11-2022, 11:18
- 349
5 Клас , Досліджуємо історію і суспільство 5 клас Панарін, Топольницька 2022
Узагальнення до розділу 5. Розмаїття України
1. Попрацюйте з вивченими поняттями.
Установіть відповідність між назвами понять та ілюстраціями.
Дайте визначення цим поняттям.
Полікультурність; релігія; замок; фортеця; палац; заповідник
2. Попрацюйте з логічним ланцюжком.
Використавши здобуті знання, а також матеріали параграфів підручника, складіть схему, центральним поняттям якої є «взаємодія культур».
3. Попрацюйте з лінією часу.
1. Намалюйте лінію часу свого життя. Розділіть її на три частини. Позначте на першому відтинку важливі події минулого, на другому - те важливе, що сталося з вами сьогодні, на третьому - які значущі події можуть статися з вами у майбутньому (або про які ви мрієте).
2. Який із цих відтинків вийшов найменшим? Встановіть зв’язок між подіями у кожному секторі. Про що це свідчить? Яка подія з нинішнього дня, на вашу думку, впливатиме на ваше майбутнє?
4. Попрацюйте з текстом.
Прочитайте медіатекст про Національний заповідник «Херсонес Таврійський» та роздивіться фотографію. Яке поняття, вивчене у цьому розділі, можна проілюструвати інформацією з тексту? Підготуйте кілька запитань до тексту.
Історія Херсонеса є частиною історії Давньої Греції, Давнього Риму, Візантії, Русі-України. Адже саме тут, у Херсонесі, за літописними даними, відбулося велике Таїнство - Хрещення київського князя Володимира, який потім поширив християнство на всю Русь...
Херсонес Таврійський - таку назву мало місто, засноване давньогрецькими колоністами понад дві з половиною тисячі років тому на південному заході Кримського півострова.
Слово «Херсонес» зазвичай перекладають із грецької як «півострів». Місто справді було розташоване на невеличкому півострові поміж двох бухт. За назвою племені таврів, войовничих сусідів грецьких колоністів, що заселяли навколишні гори, місту дали друге ім’я - «Таврійський» («розташований на території таврів»).
За літописом «Повість минулих літ», у 988 р. київський князь Володимир напав на Херсонес і примусив візантійського імператора видати за нього заміж царівну Анну. Там князь охрестився та обвінчався з візантійською царівною.
5. Пропрацюйте з картами.
Скориставшись додатковими джерелами інформації, позначте на карті території найбільших заповідників України (історичних і природних). У якому регіоні їх найбільше й чому?
ПІДСУМОВУЄМО
1. Чи погоджуєтеся ви з такими твердженнями?
• Я знаю такі поняття: полікультурність, релігія, замок, фортеця, палац, взаємодія культур, історичний заповідник, природний заповідник.
• Я знаю, для чого створюють заповідники.
• Я вмію наводити приклади етнічного, релігійного та культурного різноманіття в Україні.
• Я усвідомлюю важливість поваги до інших культур, релігій, етносів.
• Я розумію, що минуле впливає на сьогодення, а сьогодення - на наше майбутнє.
2. Дайте відповіді на запитання.
• Що нового я дізнався/дізналася, вивчаючи цей розділ?
• Яких нових навичок я набув/набула, а які вдосконалив/удосконалила, вивчаючи цей розділ?
• Де я можу застосувати набуті знання та навички?
• Що було не зовсім зрозумілим під час вивчення цього розділу?
Коментарі (0)