Войти
Закрыть

Узагальнення за розділом: «Національно-визвольна війна українського народу середини XVII століття»

8 Клас , Історія України 8 клас Хлібовська, Наумчук 2021

 

Узагальнення за розділом: «Національно-визвольна війна українського народу середини XVII століття»

Дорогі діти! Ви опанували третій розділ підручника й дізналися про ще одну героїчну сторінку української минувшини. З параграфа у параграф поруч з вами крокували юні знавці історії — Марічка та Ігор. Їх настільки вразила постать Богдана Хмельницького — мужнього, розумного, сталевої волі чоловіка, що вони мріють хоч на мить зустрітися з шанованим гетьманом. Для цього вам слід виконати сім завдань від побратимів батька Хмеля. Сподіваємося, що ви їм допоможете, адже «в гурті робити — як із гори бігти». Завдання можна виконати як у зошиті, так і в гаджеті, використавши QR-код. Цікавої вам мандрівки!

Максим Кривоніс

  • З’ясуйте, які слова в логічному ланцюжку зайві і чому.
  • А Фільварок, мануфактура, повинності, панщина.
  • Б Корсунь, Жовті Води, Пилявці, Брацлав.
  • В Зборів, Тиміш Хмельницький, Розанда Лупул, шлюб.
  • Г Протекторат, Бутурлін, Переяслав, 1651 рік.

Михайло-Станіслав Кричевський

Реставруйте давній документ, заповнивши в ньому пропуски, і запишіть його текст в зошит.

Національно-визвольна війна українського народу розпочалась у ____ році. Головним ворогом у ній для козацтва була ____ ____. Приводом до війни стала особиста образа Хмельницького від польського шляхтича ____. Першим союзником гетьмана у війні стало ____ ____. Згодом шлюб Тимоша Хмельницького з Розандою Лупул поєднав Військо Запорозьке з ____ князівством. 1654 року гетьман сформував союз з ____ царством. Проте 1656 року воно уклало ____ перемир’я. В 1657 році козацький загін під проводом Антона ____ спільно зі шведським і трансильванським військом здобули низку польських міст. Однак успіх закріпити не вдалося. По своїй смерті гетьман залишив нащадкам козацьку державу — ____ —, яка охоплювала терени колишніх Київського, Брацлавського та ____ воєводств і території у Південній Білорусі, східній частині ____ та східній частині Західного ____.

Данило Нечай

Допоможіть Марічці та Ігорю розв’язати ребуси. Дайте визначення розшифрованим поняттям. Поміркуйте, що об’єднує ці поняття.

Іван Золотаренко

Встановіть відповідність між подіями Національно-визвольної війни та роками, коли вони відбувалися.

  • 1 Битва під Жванцем
  • 2 Битва біля гори Батіг
  • 3 Битва біля фортеці Охматів
  • 4 Битва під Берестечком
  • А 1653 рік
  • Б 1655 рік
  • В 1651 рік
  • Г 1652 рік

Філон Джалалій

Розділіть сторінку зошита на три колонки: в одну випишіть умови Зборівського договору, в іншу — Білоцерківського договору, ще в іншу — Березневих статей.

1) Право на відносини з іншими державами; 2) чисельність козацького війська — 60 тисяч осіб; 3) автономія Війська Запорозького в межах Київщини, Чернігівщини, Брацлавщини; 4) козацький реєстр — 20 тисяч осіб; 5) заборона дипломатичних відносин з Річчю Посполитою і Кримським ханством; 6) козацький реєстр — 40 тисяч осіб; 7) автономія Війська Запорозького в межах Київщини; 8) займати державні посади могли лише православні; 9) повернення польської адміністрації до Брацлавщини і Чернігівщини.

Іван Виговський

Разом з Марічкою пригадайте роки укладання міждержавних договорів та установіть послідовність їх укладання.

1) Кам’янецька угода; 2) Віденське перемир’я; 3) Березневі статті; 4) Білоцерківський договір; 5) Зборівський договір.

Іван Богун

Допоможіть Богдану Хмельницькому створити сторінку в одній із соціальних мереж (на ваш вибір) за критеріями: родина, риси характеру, релігійні погляди, побратими, мрії, місця перебування, відносини з іноземними державами. Результати роботи представте на загал.

скачать dle 11.0фильмы бесплатно
 
Даний матеріал відноситься до підручника "Історія України 8 клас Хлібовська, Наумчук 2021", створено завдяки МІНІСТЕРСТУ ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ (МОН)

Коментарі (0)

Додавання коментаря

  • оновити, якщо не видно коду

Навігація