Метод бухгалтерського обліку

 
  • Версія друку Весь реферат без реклами та завантаження шаблону:)
  •  
    Метод бухгалтерського обліку – це сукупність спосбоів і прийомів, за допомогою яких господарська діяльність підприємства відображається в обліку. Він складається з ряду елементів, головні з яких:
    документація;
    інвентаризація;
    рахунки;
    подвійний запис;
    оцінка;
    калькуляція;
    баланс;
    звітність.
    Документація – це відображення господарських операцій у визначених носіях інформації – на паперових бланках або технічних носіях; це письмове свідчення про здійснення господарської опрерації, що надає юридичної сили даним бухгалтерського обліку.
    Інвентаризація – це спосіб перевірки в натурі наявності товарно-матеріальних цінностей шляхом порівняння облікових даних і їх фактичної наявності.
    Бухгалтерські рахунки – призначені для обліку наявності і руху господарських засобів, коштів та їх джерел.
    Подвійний запис – це принцип тотожного відображення господарських операцій на рахунках, що зумовлює рівень оборотів по дебету і кредиту кореспондуючих рахунків.
    Оцінка – це відображення об’єктів бухгалтерського обліку в єдиному грошовому вимірнику з метою узагальнення їх в цілому по підприємству.
    Калькуляція являє собою визначення собівартості продукції та посліг як в цілому, так і поодинці.
    Бухгалтерський баланс – це звіти про фінансовий стан підприємства, який відображає його активи, зобов’язання і власний капітал на певну дату.
    Бухгалтерська фінансова звітність – це система взаємопов’язаних показників, що відображають господарсько-фінансову діяльність підприємства за визначений період і є завершальним етапом бухгалтерського обліку.
    Бухгалтерська фінансова звітність має відображати майновий та фінансовий стан підприємства, результати господарської діяльності за звітній період і ґрунтуватися на даних синтетичного та аналітичного обліків. Місячну, квартальну і річну бухгалтерські звітності складають підприємство, організація, установа, в яких відображається склад майна та джерела їх формування.
    Звітність на підприємствах використовується для контролю за виконанням планів, аналізу господарської діяльності, формування прогнозів, бізнес-планів тощо.
    Звітність підприємств використовують фінансові органи для контролю за правильністю та своєчасністю розрахунків з бюджетом.
    Метою складання фінансової звітності є надання користувачам для прийняття рішень повної, правдивої інформації про фінансовий стан, результати діяльності та рух грошових коштів підприємства. Ця звітність складається з: Балансу, Звіту про рух грошових коштів, Звіту про власний капітал.
    Централізована бухгалтерія колективного підприємства “ВГК” складає фінансову звітність, у якій відображається результати його господарської діяльності. Дане підприємство перебуває на загальній системі оподаткування.
    Загальна система включає в себе задачу всіх звітів як до Податкової інспекції і статистичного управління так і в різні фонди.
    Кожен місяць колективне підприємство “ВГК” здає звіти згідно чинного Законодавства:
    Податкову декларацію з податку на додану вартість (до Податкової інспекції);
    Розрахунок зобов’язання зі сплати збору на обов’язкове Державне пенсійне страхування (до Пенсійного фонду);
    Квартальні звіти цього підприємства:
    Звіт про нараховані внески, перерахування та витрат, пов’язані з загальнообов’язковим Державним соціальним страхуванням у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності;
    Розрахункова відомість про нарахування і перерахування страхових внесків до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття;
    Розрахункова відомість про нарахування страхових внесків та витрачання коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України.
    Колективне підприємство “ВГК” подає один раз в квартал до Державної податкової інспекції Декларацію з податку на прибуток підприємства, в якій відображаються збитки або прибутки від фінансової діяльності підприємства.
    Згідно зональної системи оподаткування дане підприємство здає і оплачує такі рахунки:
    Розрахунок комунального податку (так як на “ВГК” є працівники на основному місці роботи);
    Розрахунок збору за забруднення навколишнього природного середовища (так як на балансі “ВГК” є вантажні машини). Згідно цього раз в рік подається до Податкової інспекції розрахунок суми податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів.
    Так як колективне підприємство “ВГК” займається оптовою торгівлею воно має звітуватися один раз в квартал до обласного управління статистики в місті Івано-Франківську. До нього підприємство оптової торгівлі, в якому вказуються види продукції та загальний оборот за квартал.
    Як кожне підприємство КП “ВГК” подає до статистичного управління кожен квартал фінансовий звіт суб’єкта малого підприємництва, тобто форму №1-М (баланс) та звіт про фінансові результати – форма №2-М.
    Звітним періодом для складання фінансової звітності є календарний рік. Для всіх підприємств звітним роком вважається період з 1 січня по 31 грудня включно. Баланс підприємства складається на кінець останнього дня звітного періоду.Vchys: ГДЗ, Решебники , Ответы, Реферати, Твори, ПрезентаціїГДЗ, Решебники и Ответы