Подвиг хлопчика, оспіваний у віках (А. Лотоцький «Михайло-семиліток»)

 
У творі Антіна Лотоцького «Михайло-семиліток» головний герой Михайлик дає нам зрозуміти, що душа народу — його сила, а добра та хоробра душа — безмежна сила.

Його, малого хлопчину, любили всі, окрім рідного брата Лихослава. Брат був хитрим, страшним, проте дуже боязливим та з черствим серцем. Це була люди­на, у якої духовний світ набагато бідніший, ніж у його молодшого брата.

Чому ж тоді, попри любов до князенка, громада та князь вирішують видати Михайлика ворогам? Можливо, це й справді через безпорадність, для порятунку всьо­го народу Києва. А можливо, страшний ворог, отой невидимий, який у нас самих: страх, сумніви, зневіра. Саме внутрішнього ворога автор називає «чорним духом».

Михайлик володів справжньою духовною силою лицаря, адже був безстраш­ним, розумним та мудрим. Тому що саме страх — найбільший ворог людини. Він затуманює розум, не даючи осмислити ту чи іншу ситуацію. Звичайно, автор використовує в оповіданні гіперболу — перебільшення. Але, навіть коли лю­дина не може злетіти на коні з крилами, може злетіти її слава, як хороброї та від­важної людини.
Vchys: ГДЗ, Решебники , Ответы, Реферати, Твори, ПрезентаціїГДЗ, Решебники и Ответы

Схожі Твори з української літератури за 5 клас

 
 

Залишити коментар

 

Коментарів - всього 0