"Планетник" характеристика головного героя

 

Характеристика образу Планетника з повісті Бориса Харчука наведена в цій статті. Цитатна характеристика Планетника допоможе краще зрозуміти образ головного героя.

“Планетник” образ головного героя

План до характеристики Планетника

1) Легенда про незвичайне хлоп’я.
2) Портрет, опис, зовнішність Планетника.

• «Усе ще ходив безштаньком. Закутаний у хустину, кінці якої пущено під пахви, в сірячому із закаченими рукавами й довгими полами, в личаках, намотаних до колін, скидався на дівчину, а ще більше на якусь прояву, мов би він і не чоловічої статі. Оченята бистрі. Руки беручкі».

• «Блаватоокий — у тих очах назавжди поєдналися гострий розум і мрійливість. У них світиться стримана, лагідна, мовчазна душа.
У виразі обличчя, в найменших порухах голови вгадується чуйність, сторожкість, напружена увага до шурхотів і запахів. Він і птах, і мисливець. В його душі живуть всесвітні тривоги — великий страх, але ще більша цікавість і боязка, невтомна жадоба пізнання».

3) Риси характеру Планетника: а) «…добрий, правдивий, вірний…» (дід Капуш); б) спритний і працьовитий; в) цілеспрямований і наполегливий; г) допитливий і безкорисний; д) чемний і чуйний.
4) Інші риси: а) прагнення пізнати світ за допомогою навчання діда Капуша; б) порозуміння з тваринним та рослинним світом; в) обізнаність у лікарській справі; г) зневажливе ставлення до пияцтва;
д) повага до матері, людей;
е) знання природних прикмет, народних свят.
5) Прагнення героя перемогти зло добром.
6) Чи є на нашій землі Планетники

“Планетник” характеристика головного героя

Планетник справді незвичайне хлоп”ятко. Він за словами дідуся Кауша «…добрий, правдивий, вірний!..». А також любить природу «Він ніколи не зривав листя, не ламав гілля, старався не толочити постолами трави — усе живе, усе для чогось призначене.». Планетник завжди спритний, працьовитий, цілеспрямований і наполегливий. «Найбільшою мрією стало самому що-то посіяти і щоб воно зійшло. Хлопчик і робив це, наслідуючи маму».

Для Планетника головним у житті є:
любов до людини праці;
• збереження природи, її краси;
• робити добро;
• надання безкорисливої допомоги;
• шанобливе ставлення до матері.


Vchys: ГДЗ, Решебники , Ответы, Реферати, Твори, ПрезентаціїГДЗ, Решебники и Ответы