Процес труда

 
Як колись висловився відомий чеський письменник Ю. Фучик – «В праці, тільки в праці справжнє щастя”. Та й добре відома старовинна мудрість говорить нам про теж саме – саме людина творець свого щастя, а частіш усього це щастя полягає в праці, яка приносить людині задоволення та достаток у родину. Процес труда дає змогу стати повноцінним членом суспільства, відчути гордість за свою вагомість для оточуючих. Але, мабуть, найважливішим є вміння віддавати усе своє душевне тепло, усі свої сили та полум’я свого серця улюбленому ділу, яке буде служити людям. Саме така відданість, народжена прагненням до праці, і робить людину щасливою, а процес труда в цьому випадку може будь-кого задовольнити. Так все ж таки де криється запорука щастя людини? Відповідь на це запитання може бути тільки одна – звичайно ж, в праці і в процесі труда.
Ще майже століття назад великий педагог А. С. Макаренко багато казав про велику важливість виховання працею. Досить згадати його безнадійних вихованців, які вже побували на дні тогочасного суспільства. Здавалося б, що ніхто і ніщо не спроможне очистити їхні думки та їхні душі від бруду цього дна. Але саме безкорислива праця дала змогу повернути чистоту їхнім душам, і саме процес труда забезпечив їм щастя повноцінного існування.


Не менш відоме і висловлювання видатного українського драматурга і письменника О. Довженка: “Прекрасна людина в бою за Батьківщину. Прекрасна вона в стражданнях і в смерті за неї. Але найсвітліша краса її в труді”. Ця незвичайно глибока думка переконливо розкривається майже в усіх творах відомого митця, в яких він яскраво зображує процес труда і красу людини в праці. Безсмертний твір О. Довженка «Поема про море» закінчується словами “Любіть землю! Любіть працю на землі, бо без цього не буде щастя нам і дітям нашим ні на якій планеті”. Ці слова у фіналі твору глибоко символічні і вказують на проблеми, які доведеться вирішувати майбутнім поколінням, до того ж ці слова вказують на шлях, яким ці проблеми можна вирішити.
Збагатити, звеличити людину, зробити її життя насправді повним та багатогранним може лише любов до інших, високогуманні погляди і поривання, які здатна дарувати улюблена праця на благо людства. Прагнення до такої праці нашого народу звеличене в багатьох найкращих творах українських письменників, поетів та драматургів. Прикладом тому можуть служити слова з одного із віршів П. Г. Тичини:
Усмішка в народу розцвітає.
Кожен каже: й я свій труд несу!
Відбудова! – труд переростає
у красу.
У цих на перший погляд простих словах прихований глибокий філософський зміст. Справді, тільки в процесі безкорисливої чесної праці людина отримує змогу по-справжньому зрозуміти усю красу життя та велич існування людства. И лише процес труда дозволить в повній мірі оцінити всі ті відкриття, які зробило людство за час свого існування, все те, що було створено ним завдяки творчій праці. І саме процес труда є сьогодні усвідомленням повноцінності людини, насиченості і яскравості її життя.
Vchys: ГДЗ, Решебники , Ответы, Реферати, Твори, ПрезентаціїГДЗ, Решебники и Ответы