«Злочин і кара» проблематика

 

«Злочин і кара» проблематика роману

У романі проблеми морального, філософського і релігійного характеру.

1. Проблеми суспільства. Злидні – одна з вічних проблем російського суспільства. Достоєвський пише про бідних і безпорадних людей, про їх безвихідь і труднощі, про численні проблеми, які їх оточують. Письменник описує в романі події з усіма подробицями, хоча належав до вищого стану. Він знав життя не з чуток і прекрасно розумів своїх героїв.

2. Проблема моральності. Одна з головних проблем роману – питання про життєві пріоритети. Родіон Раскольников спочатку ставив понад усе гроші, а потім вже все інше. Автора турбує аморальність, що панує у всіх прошарках суспільства, вплив грошей на формування нерівності між людьми. А це призводить згодом до вираженого права на владу одного над іншим. Тому для Достоєвського є згубним суспільство, в якому гроші представляють вищу цінність.

3. Проблема добра і зла в романі
Достоєвський насамперед з’ясовує межі добра і зла окремої особистості, їх ідей, вчинків. У протесті Раскольникова важко провести чітку межу між добром і злом.

4. Проблема гуманізму
Достоєвський у романі «Злочин і кара» аналізує вчинки і почуття людини, яка вчинила злочин. Автора хвилює те, що гуманна людина, щоб врятувати себе та інших людей від злиднів, може вбити «нікчемну» істоту.

Добрий, розумний, освічений молодий чоловік любить свою матір, сестру, готовий пожертвувати собою заради інших. Справжній гуманіст раптом стикається з досить мерзенною істотою, бабою – лихваркою, Альоною Іванівною, коллежскою реєстраторкою. Навіть зовнішність цієї старушенції викликає огиду. Вона постає перед ними жалюгідним і непотрібною істотою. Дізнавшись про неї, Раскольников вирішує убити її, щоб згодом, заволодівши її капіталом, допомогти матері, сестрі, самому закінчити університет і зробити багато добрих справ для людей.

Не можна не сказати про ще одну проблему, порушену Достоєвським в своєму творі. Це саме місто – Санкт-Петербург, де і відбуваються всі події. Петербург відіграє дуже важливу роль у романі. Це місто посилює життя людини, впливає на її психіку, руйнуючи її.


Vchys: ГДЗ, Решебники , Ответы, Реферати, Твори, ПрезентаціїГДЗ, Решебники и Ответы