Характеристика Долохова Федора "Війна і мир"

 

Образ Долохова Федора в романі “Війна і мир” – розумний, хоробрий, холоднокровний, байдужий до смерті. Характеристика Долохова Федора з цитатами наведена в цій статті.

Характеристика Долохов Федір Війна і мир

Долохов Федір – «семенівський офіцер, відомий гравець і бретер». «Долохов була людина середнього зросту, кучерявий і з світлими, блакитними очима. Йому було років двадцять п’ять. Він не носив вусів, як і всі піхотні офіцери, і рот його, сама вражаюча риса його обличчя, був весь на виду. Лінії цього рота були чудово тонко вигнуті. Всередині верхня губа енергійно опускалася на міцну нижню гострим клином, і в кутах утворювалося постійно щось на зразок двох посмішок, по одній з кожного боку; і всі разом, а особливо в поєднанні з твердим, нахабним, розумним поглядом, становило враження таке, що не можна було не помітити цієї особи ». Прототипи образу Долохова – Р. І. Дорохов, гульвіса і хоробрий, якого Толстой знав на Кавказі; родич письменника, відомий на початку XIX ст. граф Ф. І. Толстой-Американець, що послужив також прототипом героїв А. С. Пушкіна, А. С. Грибоєдова; партизан часів Вітчизняної війни 1812 р А. С. Фігнер.

Долохов Федір небагатий, але вміє поставити себе в суспільстві так, що всі поважають і навіть бояться його. Він сумує в умовах звичайного життя і позбавляється від нудьги дивним, навіть жорстоким чином, здійснюючи неймовірні вчинки. У 1805 р за витівки з квартальним він висланий з Петербурга, розжалуваний у рядові, проте під час військової кампанії повертає собі офіцерське звання.

Долохов розумний, хоробрий, холоднокровний, байдужий до смерті. Він ретельно приховує від сторонніх свою ніжну прихильність до матері, зізнаючись Ростову в тому, що всі вважають його злою людиною, а насправді він знати не хоче нікого, крім тих, кого любить.

Поділяючи всіх людей на корисних і шкідливих, він бачить навколо себе в основному шкідливих, нелюбих, яких готовий «передавити, коли стануть на дорозі». Долохов Федір зухвалий, жорстокий і підступний. Будучи коханцем Елен, він провокує на дуель П’єра; холоднокровно і нечесно обігрує Миколу Ростова, бажаючи помститися за відмову Соні на його пропозицію; допомагає Анатолю Курагіну готувати втечу з Наталкою.

Vchys: ГДЗ, Решебники , Ответы, Реферати, Твори, ПрезентаціїГДЗ, Решебники и Ответы