Анна Кареніна характеристика образу

 

Образ Анни Кареніної і характеристика героїні роману Л. Толстого з цитатами наведена в цій статті.

Анна Кареніна характеристика образу

Анна Кареніна – головна героїня однойменного роману Л. М. Толстого і одна з найбільш популярних жіночих образів у російській літературі. Анна молода приваблива жінка з вищого суспільства, дружина відомого чиновника Олексія Кареніна, сестра Степана Облонского. Вона не просто красива, а відрізняється особливою вишуканістю і грацією. За вдачею вона весела, добра і приємна в спілкуванні. У Анни є восьмирічний син Сергій, якого вона обожнює. Чоловік Анни набагато старше неї. Хоч вона ніколи його не любила, але завжди поважала і добре ставилася. Все змінюється в життя Анни після зустрічі з молодим графом Вронським. Він безоглядно закохується в неї і починає переслідувати в надії на взаємність. У вищому світі Петербурга флірт і романи були звичною справою, навіть серед заміжніх, але така пристрасть не могла сховатися від цікавих очей і вже тим більше залишити когось байдужим.

Анна розуміє, що цей зв’язок роковий і принесе їй лише неприємності. З цієї причини спочатку вона намагається триматися подалі від Вронського, але незабаром не витримує його натиску і підпадає під його чари. Незабаром про її роман дізнається весь світ, а разом з тим і чоловік Анни – Олексій Каренін. Ця звістка вибиває його з колії. Він не тільки розчаровується у всіх жінках і в житті загалом, а втрачає інтерес до гаряче улюбленої і успішної кар’єри. По суті їх з Анною майже нічого не пов’язує. Він людина холодна, розважлива, в той час як вона імпульсивна, відкрита і прямодушна. Вона до останнього намагається зберегти шлюб, оскільки не уявляє життя без сина Сергія. Але почуття провини перед чоловіком, суспільством і рідними не дає їй спокою.

Кареніна і Вронський починають жити окремим життям, поза суспільством. У них незабаром народжується донька – Анна. Вони багато подорожують, так як у Петербурзі Кареніна тяготиться людськими пересудами і косими поглядами. Вронський все також віддано її любить і намагається всіляко підбадьорювати. Однак процес душевної кризи Кареніної неминучий. Її чесна, щира душа заплутується в брехливих і фальшивих відносинах. В результаті вона стає глибоко нещасною і починає у відсутності Вронського вживати морфій. Анну все частіше відвідують кошмарні сни, їй здається, що Олексій її розлюбив, що він холодний з нею. Сам Вронський починає себе також відчувати ущемленим. Йому не вистачає свободи, обридли розмови про кохання. Скандали і істерики стають невід’ємною частиною їхнього життя. Не витримавши цих тягот і душевного розладу, наприкінці роману Анна кидається під поїзд. Так і не зумівши побудувати своє щастя за рахунок нещастя інших і переступити через моральні закони суспільства, вона віддала перевагу смерті.

Vchys: ГДЗ, Решебники , Ответы, Реферати, Твори, ПрезентаціїГДЗ, Решебники и Ответы