«Анна Кареніна» проблематика роману

 

Проблематика роману «Анна Кареніна» Л.М. Толстого

• Сім’ї, шлюбу (роль сім’ї у життя людини («мысль семейная» (Л. Толстой); пошуки основ міцних сімейних зв’язків: «усі щасливі сім’ї схожі між собою, кожна нещаслива сім’я нещасна по-своєму»).

Кохання.

• Взаємин батьків і дітей (право жінки/чоловіка на життя за порухами власної душі чи обов’язок перед членами своєї сім’ї, передусім дітьми — доля Сергія Кареніна та маленької Ані).

• Місця людини в суспільстві.

• Сенсу буття.

• Життя та смерті.

• Обов’язку та відповідальності.

Проблема сім’ї, шлюбу в романі “Анна Кареніна”

Сім’я «неправильна»Сім’я «правильна»
Сім’я Анни та Олексія Кареніних: побудована з розрахунку, без кохання. Чоловік старший на 20 років.Сім’я Анни і Вронського: побудована на коханні, але не узаконена, тому не визнається в суспільстві, засуджується. Стає тягарем для всіх: Вронський не може себе повністю присвятити сім’ї; Анна страждає від ізоляції в суспільстві, від розлуки із сином, від ревнощів.


Сім’я Облонських: Стіва постійно зраджує, Доллі змушена миритися

Сім’я Левіна і Кіті: ґрунтується на коханні й вірності одне одному; мають близькі погляди на сімейне життя

І Каренін, і Анна були сиротами, не мали в дитинстві сім’ї. Вронський виховувався в Пажеському корпусі, адже мати, «світська левиця», займалася тільки собою. Отже, навички сімейного життя, сімейні традиції не були в них закладені змалку, і це не сприяло створенню міцних власних сімей. Велике значення мало також розвинене чи не дуже розвинене почуття обов’язку та багато інших факторів.


Vchys: ГДЗ, Решебники , Ответы, Реферати, Твори, ПрезентаціїГДЗ, Решебники и Ответы