"Анна Кареніна" історія створення

 

Історія створення роману “Анна Кареніна” Толстого викладена в цій статті.

“Анна Кареніна” історія написання

Письменник вирішив втілити в життя деякі ідеї, написавши твір про сімейне життя жінки з вищого суспільства, яка погубила себе і своє майбутнє, щоб розкрити важливі проблеми сім’ї та шлюбу. Толстой говорив, що основним його завданням було не стільки викликати жалість до героїні, скільки показати її невинність.

Письменник працював над романом більше 4 років – з 1873 по 1877 рр. Він не обмежився темою сім’ї, від його уваги не вислизнуло, що сімейні відносини тісно пов’язані з історичною епохою, з соціальними та філософськими аспектами життя. У процесі роботи кордони сімейно-побутового роману були значно розширені, і твір перетворився в об’ємний соціально-психологічний роман з глибоким морально-філософським змістом, що охопив не тільки життя і людські стосунки того часу, але й вмістив у себе міркування Льва Толстого про природу соціальних відносин, духовну єдність, щастя і нещастя людей.

Потрібно також відзначити, що історія Левіна та Кітті це автобіографічна частина роману. Це простежується в психологічному портреті Левіна, його, як і самого автора хвилювали одні й ті ж питання: чи потрібна освіта селянам, і що трапиться, якщо її дати. Ці питання мало цікавили оточення Левіна, як мало цікавили сучасників Толстого. Життєва криза, яку переживав Левін, відповідає життєвій кризі автора.

Vchys: ГДЗ, Решебники , Ответы, Реферати, Твори, ПрезентаціїГДЗ, Решебники и Ответы