"Домбі і син" аналіз

 

“Домбі і син” аналіз

Автор: Чарлз Діккенс

Повна назва: «Торговельний дім Домбі і син. Торгівля оптом, у роздріб і на експорт»

Дата написання: 1848 рік.

Жанр: соціально-психологічний роман.

Художній метод: класичний реалізм.

Тема твору: історія багатьох доль, об’єднаних розвитком однієї торгової фірми; зображення сімейної кризи як моделі загального неблагополуччя світу. Тема людського страждання.

Ідея твору: згубність людської пихи, егоїзму.

Мета твору: розкрити характер стосунків між людьми в тогочасному суспільстві через сімейні відносини, підняти завісу над механізмами знеособлення людини, закономірностями, які діяли у світі.

Ідейно-художній центр роману: образ містера Домбі-старшого, англійського комерсанта.

Конфлікти роману: моральний — протистояння гуманізму і бездушності; • філософський — конфлікт між вірою в прогрес, яку поділяли з Діккенсом усі вікторіанці, і зневірою в можливостях англійської державної системи.

Проблеми твору: криза родини і честолюбних надій; виховання в буржуазній школі; пагубного впливу грошей на свідомість і долю людини; сімейних взаємин, класового розшарування.

Засіб сатиричного зображення: гіпербола.

Принцип побудови оповіді: роман із чіткою фабулою, що визначає інші сюжетні лінії. Автор стежить за тим, щоб внутрішній світ і вчинки героїв були психологічно вірогідними.

Три історії: 1) занепад сім’ї 2) особистості 3) родинного бізнесу (фірми)

Композиція:

І—III розділи — експозиція і зав’язка сюжетної лінії містера Домбі (зав’язка передувала експозиції).

IV розділ — експозиція і зав’язка лінії Уолтера Гея.

Розвиток дії: дві сюжетні лінії переплітаються: а) смерть Поля: б) зрада Едіт і Каркера; в) банкрутство; г) розлука Уолтера і Флоренс.

Кульмінація: плани містера Домбі заподіяти собі смерть.

Розв ‘язка: ідилічна картина сімейного щастя.

Система образів: герої роману діляться на дві групи. До першої — належать ті, хто «не має серця» або приглушує його поривання. Це Домбі, Каркер, майор Бегсток, місіс Чік, місіс Скьютон. До другої групи належать ті, які йдуть за покликом серця, не лякаються кохання і відгукаються на негаразди оточуючих. Це Флоренс, Поль, Уолтер Гей, капітан Катл, Сол Джилс.


Vchys: ГДЗ, Решебники , Ответы, Реферати, Твори, ПрезентаціїГДЗ, Решебники и Ответы