"Вишневий сад" історія написання

 

“Вишневий сад” Чехов історія створення досить цікава кожному хто читав, або тільки збирається ознайомитися з її змістом.

«Вишневий сад» – остання п’єса Чехова, завершена на порозі першої російської революції, за рік до його ранньої смерті.

“Вишневий сад” історія написання

Задум п’єси «Вишневий сад» А.П. Чехова відносять до весни 1901 року. Так, в березні драматург у листі своїй дружині О.Л. Кніппер-Чеховій згадав про роботу над дуже смішною п’єсою. А восени цього ж року Чехов поділився окремими нотатками з акторами Московського художнього театру: «Гілка квітучих вишень, влазила з саду прямо в кімнату через розкрите вікно» і «Хазяїн маєтку (або господиня), постійно зверталися за грошима до
лакея (або управляючого), який накопичив велику суму ».

Народилося вже і назва майбутньої п’єси. За спогадами К.С. Станіславського, спочатку Чехов вимовив як вишневий сад, потім змінив наголос – вишнёвий. Це мало певну смислове забарвлення: вишневий сад – це сад дохідний, комерційний, а вишнёвий сад – прекрасний, але марний.

Сама ж тема твору – продаж маєтку з молотка, розорення – проходить через усю творчість Чехова, починаючи з його ранньої п’єси «Безотцовщина». У новій чеховській п’єсі відбилися багато життєвих спостереженнь і враженнь письменника. Тут і продаж рідного дому в Таганрозі, розорення і втеча батька, що рятується від боргової в’язниці, і художньо зміненоъ долі добре знайомих Чехову запущених дворянських садиб, таких як маєток Бабкіно під Москвою чи Лінтварёвих близько Сум.

В лютому 1903 А.П. Чехов в листі Станіславському повідомив, що п’єса в голові вже готова, «називається« Вишневий сад », чотири акти, в першому акті видно квітучі вишні, суцільний білий сад. І дами в білих сукнях ». Подальша робота над «Вишневим садом» просувалася дуже повільно, Чехов постійно відчував нездужання, втомлювали відвідувачі і побутові негаразди.

Переписавши п’єсу двічі, Антон Павлович не вважав роботу
закінченою.


Vchys: ГДЗ, Решебники , Ответы, Реферати, Твори, ПрезентаціїГДЗ, Решебники и Ответы