Характеристика Воланда і Єшуа "Майстер і Маргарита"

 

Єшуа і Воланд – два протилежні образи Булгакова “Майстер і Маргарита” їх характеристика та порівняння наведені в цій статті.

У Єшуа та Воланда багато спільного. Це свідчить про те, що добро і зло переплітаються. Диявол у романі Булгакова бореться із людськими вадами і стає завзятим адвокатом людей.

Характеристика Єшуа “Майстер і Маргарита”

Хоч Булгаковському Єшуа і притаманні деякі риси Месії, та він більше схожий на Сина Людського, а не Сина Божого. Людські його риси рельєфно проявляються, зокрема, у сцені допиту. Цей мандрівний філософ проповідує моральний закон Добра. Він ні на йоту не відступає від своїх переконань і нехтує брехнею, щоб урятуватись: не розуміє чи не бажає розуміти натяків прокуратора. І навіть за мить до страти, коли йому, спраглому, піднесли до рота мокру губку, він сповідує цей закон: відмовляється від цієї милості на користь засудженого сусіда, який так само потерпав від спраги.

Характеристика Воланда “Майстер і Маргарита”

Протилежністю Єшуа є Воланд. Якщо Мефістофель із «Фауста» Ґете є втіленням зла, усесильним, як Бог, то Воланд має на меті відновлення справедливості, хоче довести, що зло й добро тісно переплітаються, ось тільки зло неминуче карається.

Булгаковський Воланд не сіє зло, а викриває його. Жорстокими, але водночас справедливими наказами та вчинками він відновлює рівновагу між добром і злом. Зло в романі — не витівки Сатани. Відповідальність за несправедливість автор покладає на людину. Каральна сила, яку втілюють Воланд та його почет, діє вибірково й осмислено. «Воланд — це перший диявол у світовій літературі, який карає за недотримання заповідей Христа», — пише В. Соколов у «Булгаківській енциклопедії».

До речі, у Старому Заповіті Біблії Сатана також не ворог Бога, як у Новому Заповіті, а земне божественне правосуддя. У житті часто Сатана криється в нас самих, і від нас залежить, який вибір зробити, яким шляхом піти.

Порівняння Єшуа та Воланда “Майсер і Маргарита”

КритерійЄшуаВоланд
Ім’яЄшуа, Ґа-Ноцрі з Гамали«Воланд, Мефістофель, Сатана, Асмодей, Вельзевул, Диявол — утім, як вам завгодно»
Портрет«Під лівим оком синець. У кутику рота — садно із закипілою кров’ю»«Рот якись кривий… Праве око чорне, ліве чомусь зелене»
Вік27 років«На вигляд років сорок із гаком». «А взагалі — я вічний»
Національність«Мені казали, що мій батько був сирієць»«Я? Мабуть, німець… Або англієць? Поляк? Француз?»
Місце проживання«Я не маю постійної оселі»«Я? Ніде»
Рідня«Не маю нікого. Я один на світі»«Один, один, я завжди один»
КритерійЄшуаВоланд
Якими мовами володієАрамейською, грецькою, латиною«Я взагалі поліглот і знаю силу-силенну мов»
Заняття«Я мандрую з міста до міста»«Мені, як мандрівникові, усе дуже цікаво»

Думки про головне зло людської особистості Сказав Пилатові: «Біда в тому, що ти надто замкнений й остаточно втратив віру в людей. Адже не можна, погодься, вмістити всю свою прихильність у собаку. Твоє життя збіднене, ігемоне» «Щось недобре таїться в чоловіках, що уникають ігор, вина, чарівних жінок, застільної бесіди. Такі люди або тяжко хворі, або потай ненавидять оточуючих»

Письменник творить свій міф, трансформуючи, переосмислюючи біблійні легенди, літературні джерела і власне розуміння вічних істин.


Vchys: ГДЗ, Решебники , Ответы, Реферати, Твори, ПрезентаціїГДЗ, Решебники и Ответы