"Чума" А. Камю головні герої

 

Персонажі роману «Чума» А. Камю проживають важкі часи, на їх прикладі автор хотів донести до читачів головну думку свого твору.

“Чума” А. Камю головні герої

доктор Бернар Ріє,
Жан Тарру,
священик отець Панлю,
репортер Раймон Рамбер,
Коттар,
Гран,
пані Ріє (мати доктора).

Доктор Ріє проживає в місті Оран, він визнає лише факти, тому в його викладі події втрачають домішку будь-яких художніх прикрашання. Взагалі-то боротьба з чумою – справа практично безнадійна. Тверезо розуміючи це, доктор Ріє ні на секунду не припиняє своєї роботи, ризикуючи власним життям. Завдяки логіці і серйозності доктора, ми бачимо реальну картину епідемії. Доктор Ріє неодноразово, в силу своєї професії, стикався лицем до лиця зі смертю. Смерть дитини, що збудила до справжнього буття батька Панлю, стала серйозним випробуванням і для доктора Ріє. Здавалося б, глобальні світоглядні питання давно вирішені доктором: він не визнає Бога не тому, що його немає, а тому, що він не потрібен: «Так от, раз порядок речей визначається смертю, можливо, для господа бога взагалі краще, щоб в нього не вірили … ».

Чума змінила і ставлення пацієнтів до доктора «ніколи ще професія лікаря не здавалося Ріє настільки важкою. Досі виходило так, що самі хворі полегшували йому завдання, повністю йому довіряли. А зараз, доктор наштовхувався на незрозумілу замкнутість пацієнтів. Починалася боротьба, до якої доктор ще не звик ».

Отець Панлю спочатку постає перед читачем в досить відразливому вигляді проповідника, який мало не радіє з приводу епідемії. У ній він вбачає божу кару за гріхи оранцев. Цей досить трафаретний для християнства хід думок свідчить про те, що священик продовжує існувати за інерцією, – «бути» він ще не почав. Панлю хоче використовувати страх своїх парафіян для зміцнення їх ослабілої і тьмяної віри. Великим випробуванням для батька-єзуїта стає власна хвороба: приймати допомогу лікарів – значить визнати слабкість і непослідовність власних переконань. Священик, крім того, чудово розуміє, що допомога ця не допоможе йому врятуватися. Судячи з первісним варіантом роману, Камю наводив Панлю, який захворів чумою до релігійної катастрофи. Але в остаточному варіанті роману Панлю залишається вірний власному вибору.

У числі тих, хто намагається залишити захоплений чумою місто – єдиний персонаж, що має ім’я, Рамбер. Камю дає йому ім’я по одній тільки однієї причини: він не біжить. Не біжить, незважаючи на те, що він сторонній в місті, незважаючи на те, що десь чекає його кохана жінка й Рамбер щиро вірить у те, що він повинен бути поряд з нею. Моментом пробудження людської сутності стає для Рамбера напад помисливості, коли йому «раптом привиділося, ніби залози в нього в паху розпухли і щось під пахвами заважає вільно рухати руками. Він вирішив, що це чума ».


Vchys: ГДЗ, Решебники , Ответы, Реферати, Твори, ПрезентаціїГДЗ, Решебники и Ответы