«Сто років самотності» переказ

 

«Сто років самотності» скорочено українською роман Маркеса ви можете читати за 5 хвилин. (більш детальний переказ)

«Сто років самотності» переказ

Майже всі події роману відбуваються у вигаданому містечку Макондо, але мають відношення до історичних подій в Колумбії. Місто було засноване Хосе Аркадіо Буендіа, вольовим і імпульсивним лідером, глибоко зацікавленим таємницями всесвіту, які йому періодично відкривали заїжджі цигани на чолі з Мелькиадес. Місто поступово зростає, і уряд країни проявляє інтерес до Макондо, але Хосе Аркадіо Буендіа залишає керівництво містом за собою, переманивши надісланого алькальда (мера) на свою сторону.

В країні починається громадянська війна, і скоро в неї втягуються жителі Макондо. Полковник Ауреліано Буендіа, син Хосе Аркадіо Буендіа, збирає групу добровольців і відправляється на боротьбу проти консервативного режиму. Поки полковник бере участь у військових діях, Аркадіо, його племінник, бере керівництво містом на себе, але стає жорстоким диктатором. Через 8 місяців його правління консерватори захоплюють місто і розстрілюють Аркадіо.

Війна триває кілька десятків років, то стихаючи, то спалахуючи з новою силою. Полковник Ауреліано Буендіа, стомлений безглуздою боротьбою, укладає мирний договір. Після того, як договір підписаний, Ауреліано повертається додому. У цей час у Макондо прибуває бананова компанія разом з тисячами мігрантів та іноземців. Місто починає процвітати, і один з представників роду Буендіа – Ауреліано Другий швидко багатіє, вирощуючи худобу, яка, завдяки зв’язку

Ауреліано Другого з коханкою, магічно швидко розмножується. Пізніше, під час одного з страйків робітників, Національна армія розстрілює демонстрацію і, зануривши тіла у вагони, скидає їх у море.

Після бананової бійні місто протягом майже п’яти років потрапляє під безперервний дощ. У цей час народжується передостанній представник роду Буендіа – Ауреліано Вавилон (спочатку іменувався Ауреліано Буендіа, перш, ніж він виявить в пергаментах Мелькіадеса, що Вавилон – прізвище його батька). А коли дощі припиняються, у віці більш ніж 120 років помирає Урсула, дружина Хосе Аркадіо Буендіа, засновника міста та роду. Макондо ж стає занедбаним і пустельним місцем, в якому не народиться худобу, а будівлі руйнуються і заростають.

Ауреліано Вавилон незабаром залишився один у будинку, що розвалюється Буендіа, де він вивчав пергаменти цигана Мелькіадеса. Він на деякий час припиняє їх розшифровку через бурхливий роману зі своєю тіткою Амарантою Урсулою, яка приїхала додому після навчання в Бельгії. Коли вона вмирає при пологах, а їхнього сина (який народжується зі свинячим хвостиком) з’їдають мурашки, Ауреліано нарешті розшифровує пергаменти. Будинок і місто потрапляють в смерч, як мовиться в столітніх записах, в яких містилася ціла історія сімейства Буендіа, передбачена Мелькиадес. Коли Ауреліано розшифровує кінцівку передбачень, місто і будинок остаточно стираються з лиця Землі.


Vchys: ГДЗ, Решебники , Ответы, Реферати, Твори, ПрезентаціїГДЗ, Решебники и Ответы