«Кодекс лицарської честі» за романом В. Скотта «Айвенго»

 
Герой роману Айвенго виступає виразником кодексу лицарських ідей, поглядів, поведінки. Обов’язок істинного лицаря – бути прихильником слабкішої партії, слабкішого з правлячих таборів. В даному випадку конфлікт між королем Джоном, що перебуває при владі і має при собі ряд прихильників, і Ричардом, який тільки збирався завдати вирішального удару своєю появою на політичній арені.

Айвенго, як справжній лицар, був відданий Ричарду і щиро сподівався, що останній, повернувшись, зруйнує всі підступні плани Джона і відновить в країні справедливість.

Потрапляючи пораненим в замок Реджинальда Фрон де Бефа, по суті такого ж лицаря, господар замку приставляє доглядати за ним. Це не випадковий сюжетний поворот і не жест доброї волі: хоч фрон де Беф і є негативним героєм роману, строгі поняття про лицарську честь забороняли здійснювати будь-яке насильство над лицарем, що знаходився в безпорадному стані. Однак, людині, досвідченій в лицарських подвигах, важко залишатися в бездіяльності, подібно якомусь ченцю або жінці, в той час як навколо нього інші здійснюють доблесні подвиги. Тому Айвенго героїчно рветься в бій, прагне в саме пекло подій, особливо тоді, коли по ту сторону кімнати, де він знаходиться, відбувається активне осадження замку. «Адже бій – наш хліб насущний , дим битви – те повітря, яким ми дихаємо! Ми не живемо і не хочемо жити інакше як оточені ореолом перемоги і слави! Такі закони лицарства, ми поклялися їх виконувати і жертвуємо заради них усім, що нам дорого в житті».

Таким чином, нагорода лицаря – слава, лише вона увічнить ім’я героя. Лицарський дух відрізняє доблесного воїна від простолюдина і дикуна, він вчить цінувати своє життя незрівнянно нижче честі, торжествувати над всякими нестатками, турботами і стражданнями, нічого не страшитися, крім неслави. Найстрашніший злочин лицаря – зрада честі і обов’язку. А злочин карається смертю, тому покарання неминуче (Фон де Беф і Бріан де Буагільбер).

Лицарство – джерело найчистіших і благородних прихильностей, опора пригноблених, захист скривджених, оплот проти свавілля володарів. Без нього дворянська честь була б порожнім звуком. В образі вигаданого Айвенго дотримані всі принципи і закони ратного духу середньовічного лицаря. На ці самовіддані істини поставлений весь сюжет роману і саме вони є як би канвою всього твору, через яку читачі багатьох поколінь можуть відтворити тип гідної і вірної своїй справі людини і відновити достовірний, справжній вигляд справжнього чоловіка, адже особливо це важко зробити в 21 столітті, коли всі ідеали та зразки поведінки так нещадно потоптані і безповоротно втрачені.

Vchys: ГДЗ, Решебники , Ответы, Реферати, Твори, ПрезентаціїГДЗ, Решебники и Ответы